Triki, dzięki którym oszczędzisz na ogrzewaniu

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2020-01-11

Okres zimowy to dla wielu domów spore obciążenie dla budżetu. W tym roku co prawda zima jest łagodna i to z pewnością wiele osób ucieszy. Nie oznacza to jednak, że nie możemy oszczędzić na ogrzewaniu. Dzisiaj podpowiemy Ci jak to zrobić.

Panele z folią aluminiową za kaloryferem

Odbijają one ciepło, tak by wracało ono do pomieszczenia zamiast ogrzewać ścianę za kaloryferem. Co prawda w przypadku nowszych grzejników nie są już tak skuteczne, jak przy starych żeliwnych. Jednak nadal spełnią swoją rolę.

Uszczelnij okna

Uszczelki w oknach z czasem tracą swoje właściwości. Szczelność okien można łatwo sprawdzić wkładając kartkę papieru i zamykając okno. Nie powinno dać się jej wyjąć z łatwością.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Jeśli jednak wychodzi z łatwością to znak, że czas uszczelki wymienić na nowe. Jak to zrobić dowiesz się z tego poradnika. Istnieje również możliwość doklejenia samoprzylepnych uszczelek. Warto to rozważyć zwłaszcza gdy mamy okna drewniane jeszcze ze starych czasów.

Przełącz okna na tryb zimowy

Okna posiadają regulację lato-zima. Mało kto o tym jednak wie. Dzięki temu zimą możemy zwiększyć docisk skrzydła do futryny i tym samym zapewnić większą szczelność, a dzięki temu zmniejszyć utratę ciepła. Jak to zrobić dowiecie się tutaj.

Nie przegrzewaj mieszkania

Lubisz gdy w domu jest cieplutko? Chodzisz w nim w bieliźnie? Tak naprawdę wystarczy ubrać się trochę cieplej, a temperaturę zmniejszyć nawet o kilka stopni. 21 stopni w mieszkaniu w zupełności wystarcza. Jeśli oprzemy się pokusie rozgrzewania mieszkania do wysokich temperatur, oszczędzimy na ogrzewaniu.

Nie zasłaniaj okien

Korzystaj z darmowej energii słonecznej. Słońce padające przez okna nagrzewa mieszkanie. Szkoda więc mu ograniczać tę możliwość.

Podobne artykuły