4 lutego 2019

Mama podzieliła się swoim świetnym sposobem na przywrócenie bieli ubraniom!

Masz takie bluzki, które pożółkły i poszarzały lub zostały zabrudzone, a chciałabyś przywrócić im biel? Wykorzystaj pomysł Ashley Baxter, która podzieliła się nim na Facebooku. To prosty i genialny trik, dzięki którym wybielisz ubrania.

Wybielanie ubrań

Ashley zmagała się z problemem doprania koszulek swojej córki, które nosiła do szkoły. Próbowała wielu sposobów, ale koszulki nadal nie były białe. Dzieci brudzą swoje ubrania, zaplamią farbami lub jedzeniem. Przywrócenie im bieli nie jest łatwe, ale ten sposób Wam to ułatwi!

To czego będziecie potrzebować to Milton płyn do dezynfekcji powierzchni. Przeznaczony jest do dezynfekcji przedmiotów codziennego użytku. Często mamy wykorzystują go do mycia smoczków czy butelek lub innych rzeczy, które dzieci biorą do buzi. Półlitrową butelkę kupicie za ok. 15 zł np. w aptece. Płyn zawiera dwie substancje czynne, którymi jest podchloryn sodu i roztwór zawierający aktywny chlor. To zapewne dzięki nim płyn ten świetnie sprawdził się podczas wybielania ubrań!

Wykorzystanie tego płynu do wybielenia ubrań nie jest trudne. Wymieszaj jedną część płynu Milton z trzema częściami gorącej wody. Następnie moczymy ubranie przez dwie godziny w wodzie. Potem możesz ją wyprać jak zwykle, będzie znów biała!