10 zastosowań VapoRub, których nie znałaś!

Porady Data publikacji: 27 sierpnia 2018

Vicks VapoRub to maść, którą stosuje się przy objawach podrażnień czy stanów zapalnych błony śluzowej nosa i gardła. Znajdziemy tam kilka substancji czynnych w tym levomentol, kamforę czy olejek eukaliptusowy i terpentynowy. To właśnie składniki tej maści sprawiają, że ma ona tak szerokie zastosowanie. Poznajcie niezwykłe zastosowania VapoRub.

Maść Vicks VapoRub stosuje się przy przeziębieniach gdy pojawia się katar, kaszel i uczucie zatkanego nosa, które utrudnia oddychanie. Maść stosuje się miejscowo nacierając klatkę piersiową i plecy. W ten sposób inhalujemy się nią, a to pomaga nam złagodzić objawy przeziębienia, ułatwia oddychanie i zapewnia spokojny sen. Trzeba jednak pamiętać o tym by nie stosować jej na uszkodzoną skórę, błony śluzowe oraz, że trzeba chronić oczy. Nigdy nie stosujemy jej bezpośrednio pod nosem, ale można inhalować się gorącą parą.

Bardzo rzadko powstają po niej skutki uboczne, ale oczywiście może dojść do podrażnienień czy reakcji alergicznych. Przerywamy wtedy stosowanie maści i kontaktujemy się z nasyzm lekarzem.

Co ciekawe maść VapoRub ma bardzo długą historię i pierwszy raz sprzedana została w 1905 roku. Jest to od lat flagowy produkt Vicksa na całym świecie. Często też dlatego używa się tych nazw zamiennie i VapoRub czy Vicks jest rozumiany właśnie przez tę maść.

Trening dla zwierząt za pomocą maści VapoRub

Zwierzęta trzeba nauczyć, żeby załatwiały się na zewnątrz lub w kuwecie. Często znajdują sobie w domu jakieś miejsce, aby ich tego oduczyć pozostaw w nim maść VapoRub. Weterynarze potwierdzają, że psy i koty nie lubią tego zapachu i to przypomni im o tym, że zrobiły źle. Maść pomaga również w zabezpieczeniu mebli przed drapaniem przez koty.

Pielęgnowanie stóp

Maść VapoRub bardzo dobrze nawilża, a to sprawia, że może być skutecznym sposobem na suche i popękane pięty. Nałóż na nie maść zanim pójdziesz spać. Rano umyj stopy zimną wodą i usuń martwy naskórek np. za pomocą pumeksu.

VapoRub na rozstępy

Stosuj maść VapoRub na rozstępy raz dziennie, a zauważysz jak w przeciągu tygodniu jaśniejsze kreski zaczynają znikać. Ma ona również dobre działanie nawilżające dlatego może być stosowana jako środek mający na celu zapobiec pojawieniu się rozstępów.

VapoRub na siniaki

Jeśli masz siniaka i chcesz się go szybciej pozbyć, zacznij codziennie nacierać go maścią VapoRub. Obrzęk się zmniejszy, a siniak dzięki temu zniknie dużo szybciej.

VapoRub na trądzik

Masz problemy z trądzikiem? Zacznij stosować tę maść. Świetnie rozprawia się z pryszczami i trądzikiem. Przed położeniem się do łóżka posmaruj problematyczne fragmenty skóry cienką warstwą maści, a rano umyj chłodną wodą. Powtarzaj czynność, aż problem ustanie.

Odstrasz owady

Silny ekaliptusowy zapach VapoRub odstrasza owady. Dlatego jeśli chcesz uniknąć pogryzienia przez komary posmaruj tą maścią odsłonięte fragmenty skóry. Możesz jej użyć również po ugryzieniu. Bardzo dobrze łagodzi swędzenie oraz ma właściwości antyseptyczne, które zmniejszą ryzyko infekcji.

Pomoże Ci schudnąć

Wymieszaj VapoRub, sodę i trochę alkoholu aby stworzyć krem odchudzający. Możesz go używać zamiast drogich kremów, które mają przyśpieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej np. na ramionach czy brzuchu. Pamiętaj jednak, że zawsze odpowiednie efekty osiągnąć można tylko dokładając do tego dietę i ćwiczenia.

Grzybica paznokci

Masz problemy z grzybicą paznokci albo stóp? Wypróbuj VapoRub, który jest środkiem, który ma działanie antygrzybiczne. Najlepiej jest stosować ją na noc, a po nałożeniu założyć do spania skarpetkę.

Sposób na ból głowy

Pamiętacie maść tygrysią na ból głowy? Była w takich małych czerwonych metalowych pudełeczkach. VapoRub działa tak samo bo zawiera podobne olejki eteryczne, które mogą nam pomóc zwalczyć ból głowy.

VapoRub pod oczy

Cierpisz na zespół suchego oka? Posmaruj niewielką ilością maści powierzchnię skóry pod okiem na górnej części policzka. Maść będzie pobudzała produkcję łez i dokuczliwe objawy suchego oka znikną.

Podobne artykuły