To ćwiczenie możesz wykonywać w domu korzystając jedynie ze schodów

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2020-03-16

W obecnej sytuacji powinniśmy unikać ćwiczenia na siłowni oraz innych publicznych miejsc do ćwiczeń. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by robić to w domu. Jeśli tylko masz do dyspozycji jakieś schody, to możesz je wykorzystać do zrobienia bardzo dobrego treningu.

Wspinaczka po schodach to bardzo dobre ćwiczenie, które angażuje wiele partii mięśni. Wbrew pozorom nie jest to też wcale łatwe ćwiczenie i zapewniam Cię, że jeśli zrobisz je poprawnie to z pewnością da Ci wycisk.

Chodzenie po schodach ma bardzo dobry wpływ na nasz organizm. Nie tylko wzmacnia mięśnie i pozwala je wyrzeźbi, ale też poprawia krążenie i wzmacnia serce.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Jeśli masz do dopracowania łydki, uda i pośladki, to chodzenie po schodach będzie dla Ciebie idealnym ćwiczeniem. To właśnie te parte mięśni pracują najmocniej podczas wykonywania tej prozaicznej czynności, którą zapewne wcześniej nie traktowałyście jako ćwiczenia.

Jak chodzić po schodach aby schudnąć?

Najlepszy jest wysiłek interwałowy. Co to oznacza? To, że powinniśmy na zmianę wbiegać na schody, a następnie wchodzić w normalnym tempie. Uważaj, to wcale nie jest takie proste. Jeśli dopiero zaczynasz zacznij od 5-10 minut dziennie. Potem stopniowo zwiększaj długość treningu. Schodzenie po schodach również jest ćwiczeniem, nasze mięśnie wtedy wkładają dużo więcej wysiłku w utrzymanie naszego ciała, na które dodatkowo działa siła grawitacji.

Jak to robić? Powinniśmy najpierw dosyć szybko wbiec na wysokość 3-4 piętra. Dlatego jeśli mamy dom piętrowy to wbiegamy, zbiegamy i ponownie powtarzamy czynność. Następnie to samo robimy normalnym tempem i znów powtarzamy.

Jeśli nie masz kondycji postaraj się początkowo nie wymagać od siebie zbyt wiele i zamiast wbiegać na schody, po prostu energicznie na nie wchodź. Jest to bardzo duży wysiłek dla organizmu i jeśli łapiesz zadyszkę i jest Ci trudno oddychać to oznacza, że trening jest zbyt intensywny.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły