10 powodów, przez które nie możesz przestać jeść

Kategoria: Zdrowie
Data publikacji: 2017-09-11

Chcesz się odchudzać, ale po prostu nie możesz przestać jeść? Musisz zatem zrozumieć dlaczego jesteś głodna. To nie tak oczywiste jak się wydaje. Nie wystarczy tylko zjeść aby zabić głód. Bo najważniejsze jest to by efekt sytości utrzymywał się jak najdłużej, a spożywane pożywienie dostarczało nam odpowiedniej ilości energii. Dzisiaj podpowiemy Wam kilka powodów, dla których możesz mieć problemy z odchudzaniem.

1. Pragnienie

Czasami nasz mózg myli pragnienie z głodem. Dlatego nie sięgaj od razu po przekąskę, nawet gdy jest ona zdrowa. Ustal sobie godziny 5 najważniejszych posiłków w ciągu dnia oddzielonych od siebie 2-3 godzinnymi pauzami. W przypadku gdy pomiędzy nimi poczujesz głód napij się szklanki wody i zaczekaj. Głód może ustąpić.

2. Puste kalorie

Zapychasz głód pustymi kaloriami? Słodkie i słone przekąski to puste kalorie. Czyli takie, które nie dają nam energii, a po prostu sprawiają, że tyjemy. Zamiast na przekąskę brać chipsy weź sobie jogurt naturalny, owoce i dodaj trochę miodu aby wszystko było smaczniejsze. Taka przekąska będzie dużo zdrowsza i doda Ci energii.

3. Za mała ilość snu

Gdy wydłużamy naszą dobę tak naprawdę potrzebujemy więcej energii, a tym samym więcej kalorii. Czujemy się więc zmęczeni. Powinniśmy więc wcześniej kłaść się spać. Nasz ostatni posiłek powinien nastąpić na 2 godziny przed położeniem się do łóżka, nie ważne, o której godzinie idziecie spać. Chodzenie spać na głodnego jest dużo gorsze dla naszej diety.

4. Zwalczanie stresu

W jaki sposób walczycie ze stresem? Jeśli go zajadacie koniecznie musicie wypracować sobie inny nawyk. Oczywiście nie musicie od razu biegać, chociaż byłoby idealnie. Po prostu znajdźcie sobie inne zajęcie, które oderwie Was od jedzenia.

5. Niewłaściwe przekąski

Wszyscy chcemy się czasem rozerwać. Zrobić jakieś przyjęcie i zaprosić znajomych. Jeśli jednak mamy wpływ na nasze menu powinniśmy wybierać zdrowo. Ciasta, tłuste mięsa, to wszystko można zastąpić zdrowszymi odpowiednikami. Na przyjęciu przecież najbardziej liczy się atmosfera, a nie żeberka :)

6. Mała ilość białka

Białko jest niezwykle ważne w naszej diecie. To dzięki niemu czujemy się syci. Często przechodząc na dietę zbyt mocno je ograniczamy. Zaczynamy jeść dużo warzyw, to oczywiście dobre, ale musimy pamiętać o ogólnym bilansie. Dlatego jajka, mięso czy inne produkty bogate w jajko również powinny w niej wystąpić. Najlepiej na śniadanie, gdzie zastrzyk energii jest bardzo potrzebny.

7. Odpowiednie tłuszcze

Tłuszcze są niezbędne. Nasz organizm nie potrafi wytworzyć samodzielnie nienasyconych kwasów tłuszczowych więc musimy mu je dostarczać. Ale w tym celu nie możemy żywić się fastfoodami.

8. Brak systematyczności

Posiłki powinny być tak ułożone abyśmy jedli je zawsze o tej samej godzinie. Pierwszy godzinek nie powinien być później niż godzinę po wstaniu, a kolejne co 2-3 godziny. W tym 5 posiłków dziennie. Systematyczność jest bardzo ważna aby unikać uczucia głodu i chudnąc.

9. Zdjęcia jedzenia

Robienie zdjęć jedzeniu to powszechna moda. Jednak oglądanie ich tylko wzmaga apetyt. Widząc te pyszności na zdjęciu zaczynamy mieć ochotę by coś zjeść. Lepiej tego nie robić :)

10. Miej zawsze coś przy sobie

Wychodzisz z domu, nie wiesz jak długo Cię nie będzie? Aby nie zarywać systematyczności weź ze sobą coś co możesz zjeść np. jabłko czy zdrowy batonik owocowy.

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-health/10-reasons-you-cant-stop-eating-375260/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły