4-składnikowa mieszanka oczyszczająca okrężnicę

Zdrowie Data publikacji: 08 stycznia 2018

4-składnikowa mieszanka oczyszczająca okrężnicę, ale czym właściwie jest okrężnica? Jest to najdłuższa i jednocześnie największa część jelita grubego. Gromadzą się w niej złogi pokarmowe oraz toksyny, które negatywnie wpływają na nasze ciało.

Okrężnica znajduje się po prawej stronie jamy brzusznej i zaczyna się od jelita ślepego, które na zdjęciu widzimy po lewej stronie, biegnie następnie do góry koło wątroby. Następnie okrężnica przechodzi w okrężnicą poprzeczną i biegnie lewą stroną ciała. Następnie biegnie w dół i przechodzi w esicę w kształcie litery S. Ta natomiast w odbytnicę.

Jeśli masz problemy związane ze skurczami czy zaparciami to może być to problem właśnie z nieprawidłową pracą okrężnicy. Często dochodzi do tego ból głowy, zmęczenie czy bezsenność. To dlatego, że do naszego organizmu dostają są toksyny, które powinny być wydalone.

Oczyszczanie okrężnicy może pomóc w wielu dolegliwościach zdrowotnych. Niektórymi z nich mogą być:

 1. zaparcia
 2. bóle głowy
 3. chroniczne zmęczenie
 4. niski poziom energii
 5. objawy alergiczne
 6. drażliwość
 7. zmiany apetetu

Domowy sposób na oczyszczenie okrężnicy

Przygotujemy zatem domowy środek, który pomoże nam oczyścić okrężnicę z toksyn oraz złogów. Oto przepis.

Składniki

 • 1/2 szklanki soku jabłkowego (czystego)
 • 2 łyżki soku z cytyrny
 • 1 łyżeczka tartego imbiru
 • 1/2 łyżeczki soli morskiej
 • 1/2 szklanki ciepłej wody

Składniki połącz ze sobą. Pamiętaj, że kuracja nie powinna trwać dłużej niż tydzień. Na pewno poczujesz efekty bo będzie się wiązało to z częstym chodzeniem do toalety. Dlatego aby zapobiec odwodnieniu organizmu należy podczas kuracji pić przez cały dzień 6-8 szklanek czystej wody.

Ze względu na tego typu działanie najlepiej kurację zacząć gdy będziemy w domu. Wychodzenie jednocześnie do pracy może mocno pokrzyżować nam szyki i być sporym dyskomfortem.

Nie stosuj tej kuracji jeśli masz cukrzycę, jesteś w ciąży, karmisz z piersią lub zmagasz się z innymi schorzeniami. W takim przypadku skonsultuj ją ze swoim lekarzem.

 

Źródło artykułu: http://healthy-life-box.com/4-ingredient-colon-cleansing-mixture-will-help-empty-body-toxic-waste/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły