22 kwietnia 2019

Białko pomaga schudnąć. Zobacz co najlepiej jeść by zrzucić zbędne kilogramy!

Nie jest dla nikogo tajemnicą, że niektóre produkty ułatwiają nam spalanie tłuszczu. Jednymi z produktów, które to czynią są te bogate w białko. Najlepiej jak najszybciej włączyć je do swojej diety. Dzięki temu zaczniesz systematycznie chudnąć dzięki lepszemu metabolizmowi.

Białko pomaga schudnąć

Białko znajdziemy w wielu produktach spożywczych, ale tylko niektóre są tak naprawdę tymi, które skutecznie pozwolą nam schudnąć. Warto o nich wiedzieć i planować swoje posiłki w ten sposób, by produkty te znalazły się w codziennym menu.

Białko stanowi źródło energii. Jest nam więc bardzo potrzebne w diecie. Jeśli zapewnisz 30% energii pochodzącej z białka tak naprawdę Twój metabolizm będzie pracował szybciej. Oczywiście musi odbyć się to kosztem tłuszczu i węglowodanów, których ilość w diecie trzeba zmniejszyć.

Chude mięso

Nie musisz jeść samego drobiu, możesz też wybrać chude fragmenty wieprzowiny czy nawet wołowiny. Dzięki temu dostarczysz swojemu organizmowi pełnowartościowego białka. Uważaj tylko na sposób przygotowania. Panierka, smażenie na głębokim tłuszczu to rzeczy, które zwiększają kaloryczność. Staraj się jak najczęściej grillować, piec i gotować mięso, a gdy je smażysz używać małej ilości tłuszczu lepszej jakości jak np. oliwa z oliwek.

Inne źródła zdrowego białka

  • jajka
  • nasiona roślin strączkowych
  • chude produkty mleczne
  • odżywki białkowe

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.