Pijesz Colę codziennie? Oto 8 rzeczy, które mogą Ci się przytrafić!

Zdrowie Data publikacji: 08 listopada 2017

Lubisz Colę? Picie jej w zbyt dużych ilościach negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Oto 8 rzeczy, które może Cię spotkać gdy codziennie pijesz Colę!

1. Niedobór witamin

Kwas fosforowy, który zawiera Cola działa moczopędnie i powoduje wypłukanie z naszego organizmu witamin i minerałów. Gdy pijemy ją codziennie niedobory witamin stają się dużym problemem.

2. Erozja zębów

Wysoka kwasowość napoju i składniki słodzące sprawiają problemy ze szkliwem. Do tego dochodzą niedobory witamin i niski poziom wapnia. To idealna recepta na problemy z zębami.

3. Niepokój

Niepokój to efekt uboczny spożywania kofeiny. Cola ją zawiera, a picie jej codziennie może powodować nawet uzależnienie. Nadmiar kofeiny będzie powodował poczucie niepokoju.

4. Otyłość

Ogromna ilość cukru, który spożywamy z każdą puszką Coli sprawia, że nadwaga zaczyna być realnym problemem. Dodatkowo zaczyna cierpieć na tym nasz układ odpornościowy, stawy, kości i serce.

5. Problemy ze skórą

Codzienne picie Coli wpływa na naszą skórę podobnie jak palenie. Wysoka zawartość cukru powoduje stany zapalne w naszym organizmie. Skóra traci zdolność regeneracji i mogą pojawić się nawet zmarszczki. Powrócą problemy z trądzikiem i innymi stanami zapalnymi. Skóra może zrobić się sucha i swędząca.

6. Problemy z sercem

Zwiększony poziom złego cholesterolu zwiększa ryzyko zawału. Pijąc puszkę Coli dziennie możesz szybko zacząć cierpieć na nadciśnienie. Zwiększa się też ryzyko cukrzycy typu 2.

7. Ryzyko raka

Nie mówimy oczywiście, że na niego zachorujesz, ale ryzyko się zwiększa. Wszystko przez obecność cząsteczek benzenu. Lekarze zalecają by nie pić więcej niż jedną puszkę tego napoju tygodniowo.

8. Niewydolność nerek

Myślisz, że dietetyczna wersja będzie zdrowsza? Niestety musimy Cię rozczarować. Zamiast cukru znajdziemy tam sztuczne słodziki, które negatywnie wpływają na nasze nerki. Zwłaszcza gdy jesteśmy uzależnieni od tego napoju i spożywamy go codziennie.

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-health/8-effects-of-drinking-coca-cola-every-day-389410/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły