Jeśli masz zbyt mocną ochotę na słodkie rzeczy może to wskazywać na chorobę!

Zdrowie Data publikacji: 29 sierpnia 2018

Masz wielką ochotę na słodycze, dużo większą niż zwykle? To może być drożdżak typu Candida.  Zwykle osoba, która cierpi na kandydozę nawet o tym nie wie. Objawy drożdżycy nie są charakterystyczne, dlatego ciężko jest ją zdiagnozować.

Ochota na słodycze może oznaczać grzybicę

Candida żyje w naszym organizmie i jest nam potrzebna. Jednak gdy zachwiana zostanie równowaga mikroflory w układzie pokarmowym na przykład wywołana braniem antybiotyków, grzyby mogą namnożyć się, a wtedy dochodzi do choroby, którą nazywamy kandydozą. Jedną z oznak może być właśnie ochota na spożywanie słodkości.

Objawy kandydozy

Objawy drożdżycy to nie tylko ochota na słodkie. Można tutaj wyszczególnić więcej symptomów, które towarzyszą kandydozie. Oto najczęściej spotykane:

 1. bóle głowy
 2. wzdęcia
 3. nudności
 4. gazy
 5. biegunka
 6. bóle brzucha
 7. wysypki
 8. świąd
 9. infekcje uszu
 10. cienie pod oczami

Kandydoza jest o tyle trudna do zdiagnozowania, że żadne badanie laboratoryjne czy obrazowe nie wykaże jednoznacznie tego co dzieje się w naszych jelitach. Dlatego w pierwszym etapie zaleca się zmienienie swojej diety.

Co wyeliminować z diety

Gdy mamy problem z kandydozą powinniśmy ograniczyć swoją dietę i eliminować z niej te produkty:

 1. cukier
 2. białe pieczywo
 3. produkty zbożowe
 4. grzyby
 5. sery
 6. owoce i produkty z nich zrobione
 7. napoje gazowane
 8. suszone przyprawy korzenne
 9. produkty zawierające słód
 10. produkty fermentowane

Źródła

 1. styl.pl
 2. vimed.pl
 3. wyborcza.pl
 4. poradnikzdrowie.pl

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły