4 marca 2019

To jedno zioło pozwoli Ci oczyścić wątrobę. Zacznij je pić!

Jak oczyścić wątrobę? Wystarczy picie jednego zioła. Jedną z bardzo ważnych ról wątroby w naszym organizmie jest oczyszczanie go z toksyn. Przejmuje ona na siebie bardzo duży ciężar odciążając tym samym nerki, trzustkę czy inne organy. Niestety nie zwracamy uwagi na to by o niego zadbać i zbytnio go obciążamy spożywając tłuste rzeczy czy pijąc alkohol, a nawet zwykłą kawę. Dlatego warto czasem jej pomóc i odtruć wątrobę oczyszczając ją, a jednocześnie zadbać o problem jakim jest duży brzuch i trochę zmniejszyć jego obwód.

Oczyszczanie wątroby

Zaleca się by raz w roku przeprowadzić kurację odtruwającą naszą wątrobę. W tym czasie stosuje się specjalną dietę przez osiem tygodni. Ważne jest by jeść wtedy mniejsze ilości pokarmu na jeden posiłek, ale za to częściej. oczywiście jemy wszystko co jest lekko strawne. Potrawy najlepiej jest gotować na parze, a produkty, które się do tego nadają jeść surowe. Unikamy wszystkich produktów, które ją obciążają. Rezygnujemy z nabiału, pieczywa pszennego, tłustego mięsa oraz wszelkich słodyczy czy używek. Podczas diety oczyszczającej wątrobę musimy też pić sporo płynów, które pomagają ją oczyścić. Tutaj warto wspomóc się dodatkowo naparem ziołowym.

Karczoch pomoże Ci oczyścić wątrobę

O karczochu już kiedyś pisaliśmy. Jest to roślina znana doskonale osobom odchudzającym się. Napar z karczocha przyśpiesza metabolizm, pomaga skuteczniej usuwać wodę z organizmu i dzięki temu skutecznie pomaga pozbyć się kilogramów.

W naszej kuracji oczyszczającej wątrobę ważna jest rola oczyszczająca karczocha. Pomaga regenerować wątrobę i usunąć toksyny. Wzmaga produkcję żółci i zmniejsza poziom złego cholesterolu. Aby z niego skorzystać wystarczy zrobić napar, który będziemy pić jak herbatę.

Przygotowanie naparu z karczocha jest banalnie proste. Jadalne liście karczocha wystarczy pokroić i wrzucić do gotującej się wody. Garnek przykryj i gotuj napar przez kwadrans. Po tym czasie odcedzamy samą wodę i gotowe. Dziennie możemy wypić dwie szklanki tego naparu. Pamiętaj by nie używać cukru podczas kuracji odtruwającej. Możesz dosłodzić napar niewielką ilością miodu.

Objawy chorej wątroby

Gdy wątroba będzie zbyt mocno obciążona na pewno da nam o tym znać. Problemy z wątrobą mogą objawiać się na wiele sposobów. Jest to bardzo ważny organ i jego nieprawidłowa praca może wpływać na szereg innych organów. Najczęściej występującą przewlekłą chorobą wątroby jest jej marskość, która objawia się zazwyczaj:

 1. brakiem apetytu
 2. spadkiem masy ciała
 3. nudnościami
 4. bólami brzucha
 5. wodobrzuszem
 6. żółtaczką

Oczywiście to nie jedyne problemy związane z wątrobą. Pacjenci, którzy mają z nią jakiś problem najczęściej skarżą się na ból wątroby. Można go rozpoznać po tym, że występuje z prawej strony pod żebrami. Oprócz tego mogą pojawić się:

 1. osłabienie
 2. wzdęcia
 3. zaburzenia w miesiączkowaniu
 4. brak ochoty na seks
 5. ból wątroby po jedzeniu
 6. objawy skórne

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.