Ten olejek pomaga spalać tkankę tłuszczową

Zdrowie Data publikacji: 13 lipca 2019

Szukasz sposobu, który pomoże Ci w Twoich staraniach o utratę wagi? Spróbuj tego olejku eterycznego. To może być coś co naprawdę pomoże osiągnąć Ci jeszcze lepsze efekty. Oczywiście nie jest to magiczny sposób, po którym w jedną noc spalisz cała zbędną tkankę tłuszczową. Jest to praca, która musi być poparta odpowiednim planem żywieniowym i aktywnością fizyczną. Nie można łudzić się, że efekty przyjdą same po zażyciu magicznego specyfiku. Warto jednak mieć świadomość tego, że proces można sobie ułatwić i przyśpieszyć. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się upragnionymi efektami szybciej. Tak właśnie działają suplementy diety, które Wam proponujemy. Tym razem będzie to olejek eteryczny.

Imbirowy olejek eteryczny na odchudzanie

Naturalny olejek imbirowy kupisz w sklepie zielarskim lub z bio żywnością za kilkanaście złotych. Jest to jeden z najlepszych naturalnych olejków ułatwiających utratę masy ciała. Wszystko dzięki substancji, którą jest gingerol. Stymuluje on nasz metabolizm i pobudza układ trawienny. Dzięki temu możesz stracić więcej kalorii utrzymując tą samą aktywność i dietę.

Olejek imbirowy ma również działanie diuretyczne. Oznacza to, że pomaga nam usunąć nadmiar wody z organizmu. Woda również jest czymś co zwiększa masę ciała. Oczywiście bardzo łatwo jest ją ponownie zgromadzić. Dlatego należy uważać i stale pić odpowiednią ilość wody co zapobiega jej zatrzymaniu w tkankach naszego ciała. Warto też pamiętać o tym, że zatrzymana woda = zatrzymanie toksyn w organizmie. Te natomiast powodują spowolnienie metabolizmu i mają wiele negatywnych konsekwencji dla naszego zdrowia i samopoczucia.

Stosowanie olejku imbirowego w odchudzaniu

Gdy już kupisz olejek imbirowy jego stosowanie jest bardzo proste. Wystarczy 5-10 kropli olejku dodać do potraw, które spożywamy. Możesz więc dodać go do sałatki, herbaty czy sosu. Po prostu do wszystkiego co spożywasz. Najlepiej robić to rano aby jego działanie zaczęło się już od samego śniadania.

Olejek ten stosuje się również w wielu różnych dolegliwościach. Czasami nakłada się go na skórę, czasem robi z niego napar lub spożywa z innymi pokarmami. Oto, niektóre ze sposobów na jego wykorzystanie:

  1. Maść na cellulit
  2. Sposób na trądzik
  3. Na nudności i chorobę lokomocyjną
  4. Na zwalczanie stanów zapalnych
  5. Na infekcje dróg oddechowych
  6. Na bóle
  7. Podczas zatruć pokarmowych
  8. Na zmniejszenie bólu podczas okresu
  9. Do łagodzenia stresu
  10. Pielęgnacja włosów i skóry głowy

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły