Wymieszaj te dwa składniki i poradź sobie z flegmą i katarem!

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2018-02-26

Uporczywy katar czy zbierająca się flegma nie są przyjemnymi objawami choroby. Skutecznie uprzykrzają nam życie, warto więc jak najszybciej rozprawić się z tymi dolegliwościami. Dzisiaj przedstawimy Wam domowy środek na specyfik, który w tym Wam pomoże. Wystarczy zmieszać ze sobą dwa składniki.

Składniki

  • 1/2 l octu jabłkowego
  • 4 duże kawałki imbiru

Przygotowanie

  1. Imbir obierz i pokrój na cienkie plasterki
  2. Następnie włóż je do słoika i zalej octem jabłkowym
  3. Słoik umieść w lodówce

Stosowanie

Istnieją dwa sposoby na wykorzystanie tej mikstury. Jedna z nich to wdychanie jej przez kilka minut, a następnie nasączenie w niej chusteczki jedwabnej i umieszczenie na noc na szyi. Procedurę powtarzamy przez pięć dni, a dolegliwości powinny w tym czasie ustępować.

Możemy również 50g mikstury zagotować w garnku z wodą, a następnie przeprowadzić inhalację co będzie skuteczniejsze i niemal od razu przynosi ulgę w oddychaniu. Inhalację również stosujemy przez kilka dni.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Pamiętajcie, że z kuracji mogą korzystać tylko osoby dorosłe. Kobiety w ciąży i karmiące piersią nie powinny stosować tego specyfiku.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły