Te 3 ćwiczenia sprawią, że twoje ramiona będą wyglądać świetnie! Odchudź je i ujędrnij.

Zdrowie Data publikacji: 26 października 2017 / Aktualizacja: 2022-03-27

Jak ujędrnić ramiona? Jak sprawić by były szczuplejsze i po prostu prezentowały się lepiej? Te rzeczy możesz osiągnąć wykonując trzy proste ćwiczenia, które wcale nie zajmą Ci wiele czasu.

Z jednej strony sprawią one, że skóra stanie się jędrniejsza. Obwisła skóra psuje bowiem wygląd naszych ramion i sprawia, że wyglądają one na bardziej masywne. Po drugie ćwiczenia te rozbudują masę mięśniową naszych ramion co przełoży się na ich estetyczny wygląd oraz lepiej zagospodaruje pokłady zbędnej skóry.

Trening możesz wykonać samodzielnie w domu. Nie potrzeba do tego żadnych specyficznych maszyn czy dużej siły. Ćwiczenia są proste i każda z nas da sobie z nimi radę. Może z początku po prostu będziecie wykonywać mniej powtórzeń, ale z czasem na pewno będzie Wam coraz łatwiej.

Ćwiczenia te pomagają angażować również inne partie naszego ciała co jest dodatkowym plusem podczas ich wykonywania. Dlatego warto poświęcić te kilkanaście minut dziennie.

1. Odwrócona deska

Jest to pierwsze ćwiczenie, którym się zajmiemy. Deskę na pewno już znacie bo była ona pokazywana w innych naszych artykułach. Przyszedł czas na pewną jej wariację, tym razem podeprzemy ciało na ręką, ale w odwrotnej pozycji. Podczas ćwiczenia unosimy nogi, raz jedną raz drugą. Robimy 10 powtórzeń na każdą nogę.

2. Pompki biodrowe

To ciekawe ćwiczenie, które na nowo definiuje wykonywanie pompek. Pozycja wyjściowa to podparcie ciała na rękach i nogach z jednoczesnym uniesieniem bioder w górę. Następnie schodzimy do dołu kładąc biodra niemal na ziemi i ponownie wracamy do pozycji wyjściowej. Robimy 10 powtórzeń.

3. Obroty

Kolejne ćwiczenie zaczyna się od pozycji końcowej pompek. Czyli podparte ciało na wyprostowanych nogach i rękach. Następnie zamiast jednak schodzić w dół jak przy pompkach będziemy unosić raz jedną, raz drugą rękę i robić skręty ciała. 5 sekund na każdą stronę, 10 powtórzeń.

To już koniec. Ćwiczenia powtarzamy przynajmniej 3 razy w tygodniu. Staraj się wykonywać je dokładnie. Jeśli nie jesteś w stanie na początku wykonywać takiej liczby powtórzeń to ją zmniejsz, aż dojdziesz do momentu gdy wykonasz właściwą liczbę powtórzeń dla ćwiczenia.

  • https://betterme.tips/5548-3-effective-exercises-tone-arms-weights.html#5548

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły