22 czerwca 2020

Te powody sprawią, że zaczniesz jeść ananasy dużo częściej!

Ananas kryje w sobie naprawdę wiele i gdy go jemy zwykle nie myślimy o tym jak wiele korzyści przynosi nam jego spożywanie. Ananasa spożywać można w różnych formach. Świetnie smakuje na surowo jako dodatek do deserów i sałatek. Można go również piec, jest on przecież dodatkiem do pizzy hawajskiej. Smażony smakuje również dobrze, a nawet z grilla jest bardzo ciekawą przekąską.

Dlaczego warto jeść ananasy

Jedzenie ananasa ma nie tylko walory smakowe. Jedzenie go ma również korzystny wpływ na nasze zdrowie. Warto o tym wiedzieć i jeść go częściej.

Ananasy zmniejszają stany zapalne organizmu. Dlatego jego jedzenie możemy pomóc przy zapaleni stawów i zmniejszyć ból, który mu towarzyszy.

Jedzenie go zwiększa też odporność, a to sprawia, że rzadziej chorujemy. Dzięki temu możemy zabezpieczyć się nie tylko w sezonie grypowym, ale zmniejszyć ryzyko zachorowania przez cały rok. To ważne, zwłaszcza obecnie gdy zmagamy się z pandemią koronawirusa na całym świecie. Warto wspomnieć tutaj o tym, że porcja ananasa zapewnia 130% dziennego zapotrzebowania na witaminę C.

Ananas wpływa również dobrze na ciśnienie. To wszystko dzięki zawartości potasu, który pomaga obniżyć ciśnienie krwi, a przez to też chroni nasze serce.

Ananasy bogate są również w przeciwutleniacze, a ich spożywania wspiera profilaktykę przeciwnowotworową. Oprócz tego jest on dietetyczny. Zawiera mało kalorii, ma dużo błonnika, a przez to wspomaga proces odchudzania.

To nie wszystkie korzyści jakie przynosi nam spożywanie tego egzotycznego owocu. Mamy jednak nadzieję, że to wystarczy by Cię nim zainteresować i żeby częściej gościł na Twoim stole.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.