Domowy syrop na kaszel – zobacz jak go zrobić!

Zdrowie Data publikacji: 28 września 2019

Męczy Cię kaszel? To nic przyjemnego, zwłaszcza wieczorem gdy próbujesz zasnąć, a duszący kaszel nam to uniemożliwia. Istnieją różne domowe sposoby na radzenie sobie z kaszlem. Polecam Wam nawilżacz powietrza. Zawsze gdy wieczorem męczę się z powodu kaszlu w sypialni kładę nawilżacz powietrza. Wilgotniejsze powietrze sprawia, że podczas oddychania gardło jest mniej podrażnione i kaszel się zmniejsza.

Można również wykonać inhalację np. wodą z olejkiem eukaliptusowym, rozmarynem czy majerankiem. Mieszanka taka nie tylko działa łągodząco na kaszel, ale również ma działanie przeciwwirusowe i antybakteryjne.

Jednym z domowych sposobów jest również syrop na kaszel, który możecie zrobić samodzielnie. Wykorzystamy do tego ananasa, który ma właściwości przeciwzapalne. Bromelaina, która jest w nim zawarta działa antybakteryjnie i pomaga w leczeniu infekcji. Ananas jest też dobrym źródłem witaminy C, a osoby, które się odchudzają na pewno znają jego właściwości pobudzające metabolizm.

Składniki

  • 250 ml soku z ananasa (świeżego)
  • 1/4 szklanki soku z cytryny
  • 1 cm imbiru
  • 1/2 łyżeczki pieprzu cayenne
  • 1 łyżka miodu

Przygotowanie

Zmieszaj ze sobą wszystkie składniki. Następnie w przypadku choroby i bólu gardła pij 3 razy dziennie po 1/4 szklanki tego syropu.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły