Sprytny sposób na wyczyszczenie tartki

Kuchnia Data publikacji: 23 marca 2019

Jak w łatwy i szybki sposób wyczyścić tarkę? To proste. Każda z nas, która starła choć raz trochę sera do swojej domowej pizzy wie jak uporczywym zadaniem jest później wyczyszczenie tarki. Tłusty ser zapychający otwory tartki to nie łatwy do usunięcia przeciwnik. Uniknij poprzecinanych palców. Oszczędź czas i nerwy i wypróbuj ten trik na czyszczenie tarki. Gdy raz go spróbujesz już zawsze będziesz to robić w ten sposób.

Łatwe czyszczenie tarki

Cytryna to naturalny środek, który skutecznie radzi sobie z tłuszczem. Kwas w niej zawarty skutecznie go usuwamy więc wykorzystanie jej może być bardzo skutecznym sposobem na wyczyszczenie tarki z sera. Jak to zrobić? To proste.

Weź jedną cytrynę, a następnie przekrój ją na pół. Następnie połówkę cytryny starkuj na tej samej tarce, której użyłaś do sera. Miąższ i sok dostaną się do wszystkich otworów i pomogą je oczyścić. Na koniec wystarczy spłukać tarkę wodą i gotowe. Tłusty ser znika, a tarka jest czysta i gotowa do schowania do szafki, gdzie poczeka, aż znów będziesz jej potrzebować.

Warto pamiętać o tym, że sposób ten jest najskuteczniejszy gdy robimy to od razu po użyciu tarki. Gdy zostawimy ją na dłużej ser zrobi się twardy i będzie trudniejszy do usunięcia. Jednak i wtedy możemy temu zaradzić. Wystarczy tarkę włożyć do gorącej wody na kilka godzin. Dzięki temu ser znów zmięknie i możemy wykorzystać sposób z cytryną.

Podobne artykuły