Spójrz na swoje oczy w lustrze. Mogą powiedzieć o zdrowiu więcej niż myślisz!

Zdrowie Data publikacji: 30 marca 2018

Codziennie spoglądamy w lustro podczas malowania czy porannej toalety. Czy zwracacie wtedy uwagę na swoje oczy? Można z nich wiele odczytać na temat naszego zdrowia. Dzisiaj podpowiemy Wam na co warto zwrócić uwagę.

Choroby, które wyczytasz z oczu

Gdy nasz organizm dotyka choroba, ten w pewien sposób próbuje nam dać o tym znać. Objawy pojawiają się w przeróżny sposób w zależności od danej choroby. Część chorób może objawić się właśnie na naszej twarzy, oto niektóre z nich.

Jęczmień

Gdy jęczmień pojawia się i sam znika po paru dniach, po czym znów się pojawia to może być to objawem wrastającej rzęsy lub osłabienia układu odpornościowego.

Wytrzeszcz oczu

Wytrzeszcz oczu może pojawić się gdy mamy problemy z tarczycą. Nie musi on być wcale widoczny, może to być subtelne wysunięcie się gałek z oczodołów. Jednak ty powinnaś to zauważyć bo nie raz patrzysz na swoją twarz w ciągu dnia.

Żółte białka oczu

To może być problem nowotworowy np. rak żołądka. Wtedy pojawia się żółtaczka bo wzrasta poziom bilirubiny we krwi. Oczywiście nie należy panikować, może to być również po prostu problem z wątrobą czy zbyt duża ilość toksyn w organizmie. Takiego objawu nie można lekceważyć i należy skonsultować się z lekarzem.

Opuchnięte oczy

Opuchlizna wokół oczu jest często wynikiem retencji wody w organizmie. Gdy pojawi się musimy pobudzić naszą gospodarkę wodną i pić więcej wody oraz spożywać produkty, które sprzyjają częstszemu oddawaniu moczu. Mogą to być również problemy hormonalne, więc jeśli objaw nie zniknie, skonsultuj go z lekarzem.

Podkrążone oczy

Oczy, które są podkrążone to nie tylko skutek braku snu. Niekiedy mogą być objawem gromadzenia się toksyn w organizmie.

Biała ramka wokół tęczówki

Gdy wokół tęczówki pojawi się biała obwódka może to oznaczać wysoki poziom cholesterolu i ryzyko zawału serca. Zazwyczaj objaw ten pojawia się u starszych osób.

Czerwone oczy

Czerwone białka oczu to oczywiście efekt przemęczenia czy długiej pracy przy komputerze.  Jeśli jednak nie ma takiej przyczyny, która mogłaby to spowodować, to może okazać się, że jest to problem zwiększonego ciśnienia czy cukrzycy.

Łzawienie bez powodu

Masz czasem tak, że oczy zaczynają łzawić bez żadnego konkretnego powodu, a czasem nawet bolą? To efekt suchości oka. Może to być wynikiem palenia papierosów, przechodzenia menopauzy czy jakiś stanów zapalnych organizmu. Bardzo dobre będą wtedy krople nawilżające, ale jeśli problem nawraca warto skonsultować go z lekarzem.

Plamki przed oczami

Wydaje Ci się, że widzisz plamki przed oczami? Podobny efekt zauważymy gdy popatrzymy na słońce i odwrócimy wzrok. Jeśli jednak efekt ten pojawia się u nas bez powodu może to być efektem odklejania się siatkówki i nie należy lekceważyć tego objawu.

Czarna kropka

Gdy patrząc w jakiś punkt widzisz czarną plamkę, to może to oznaczać, że masz słabe krążenie i za mało krwi dociera do mózgu. Należy popracować nad krążeniem.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły