Dieta szwedzka czyli jak skutecznie pozbyć się kilogramów

Zdrowie Data publikacji: 21 lutego 2017

Dieta szwedzka to ostatnio modny sposób na pozbycie się wagi. Założenia bardzo podobają się wielu osobom bo na tej diecie jemy do woli i chudniemy. Nie ma konieczności ćwiczenia, a forma jest bardzo prosta i łatwa do przeprowadzenia dla wszystkich.

Dietę tę stworzyli szwedzcy dietetycy, stąd również nazwa. Polega ona głównie na zwiększeniu metabolizmu i zmniejszeniu uczucia łaknienia co ma przynieść nam upragnioną utratę wagi.

Zalety diety szwedzkiej

Dieta szwedzka jest fajna pod tym względem,  że nie jest tak rygorystyczna jak wiele innych diet nastawionych na szybki efekt. Nie trzeba na niej liczyć kalorii i jemy tyle ile potrzebujemy. Nie musimy też pilnować czasu, jemy po prostu gdy mamy na to ochotę. Dlatego podczas tej diety nie odczuwamy głodu, a jednocześnie tracimy kilogramy. Dieta ta głównie ma wpływać na przemianę materii i to daje nam efekt odchudzania. Do tego pomaga w trawieniu, zmniejsza uczucie głodu i oczyszcza organizm z toksyn. Według osób, które ją przeprowadziły pozwala schudnąć do 5kg w ciągu dwóch tygodni. Dieta ta też powinna być przez nas traktowana jako krótkoterminowa.

Dieta szwedzka

Na diecie szwedzkiej mamy dwa typy żywności. Jedne są zabronione, a inne dozwolone. Cała nasza praca podczas diety opiera się na spożywaniu rzeczy, które są dozwolone i omijaniu tych niedozwolonych. Musisz pamiętać również o tym, że podczas tej diety należy wypijać 2 litry wody dziennie.

Lista produktów dozwolonych na diecie szwedzkiej

 1. warzywa, które rosną nad ziemią np. ogórki, papryka, brokuły, pomidory, szparagi, brukselka, kapusta, sałata
 2. pieczone, gotowane i grillowane ziemniaki
 3. pieczarki
 4. awokado
 5. oliwki
 6. orzechy włoskie
 7. nasiona słonecznika
 8. pestki dyni
 9. mięso wieprzowe
 10. mięso wołowe
 11. drób
 12. duszone lub gotowane ryby
 13. jajka
 14. kawa
 15. herbata
 16. oliwa z oliwek
 17. żyto
 18. owies
 19. buraki
 20. gorzka czekolada

Lista produktów zabronionych na diecie szwedzkiej

 1. wszystkie słodycze
 2. mleko
 3. margaryny
 4. rafinowane oleje i tłuszcze
 5. pieczywo
 6. makarony
 7. słone przekąski np. chipsy, frytki, paluszki itd.
 8. fasola
 9. napoje gazowane
 10. piwo
 11. słodzone soki

Pamiętaj, że jeśli masz problemy ze zdrowiem to każda dieta powinna być skonsultowana z lekarzem. Najlepsze w tej diecie jest to, że jemy tyle aby się najeść. Nie musimy poświęcać dodatkowego czasu na ćwiczenia. Dieta ta też świetnie oczyszcza nasz organizm z toksyn. Czujemy się po niej lżejsi. Jeśli chcesz osiągnąć szybko efekty na diecie to możesz od niej zacząć. Nie zalecamy jednak stosować jej zbyt długo. Warto robić sobie przerwy, ale nie wracać całkowicie do dawnych nawyków żywieniowych, bo spotkacie się z efektem jo-jo. Starajcie się nadal ograniczać węglowodany oraz cukier w swojej diecie.

Źródło artykułu: http://zdrowie.hotto.pl/swiat-oszalal-na-punkcie-tej-diety-szwedzka-dieta-pozwala-szybko-schudnac/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły