Sól, cytryna oraz pieprz – wymieszaj te trzy składniki by zwalczyć wiele dolegliwości!

Zdrowie Data publikacji: 30 listopada 2018

Któż z nas nie ma w swojej kuchni soli, pieprzu oraz cytryny. Zwłaszcza jeśli odchudzacie się i dbacie o swoje zdrowie, cytrynę powinniście zawsze mieć pod ręką. Jest w tych działaniach dużym sprzymierzeńcem. Okazuje się również, że połączenie tych trzech składników ze sobą daje wiele korzyści, które mogą rozwiązać problem niektórych dolegliwości, z którymi możecie się zmagać. Dzisiaj powiemy Wam jak taką mieszankę stosować i w jakich sytuacjach może być ona dla Was korzystna.

Sól, pieprz i cytryna na ból gardła

Zaczniemy od przygotowania roztworu, który będziemy stosować gdy pojawi się ból gardła. Nie ma tutaj wielkiej filozofii, wystarczy przygotować sobie szklankę ciepłej wody, a następnie dodać do niej te trzy składniki w odpowiednich proporcjach.

Składniki

  • 1/2 łyżeczki pieprzu
  • 1 łyżeczka soli (jeśli masz to najlepsza będzie morska)
  • 1 łyżeczka soku z cytryny

Jeśli zachorujesz i zacznie boleć Cię gardło przygotuj sobie taką miksturę, a następnie wypłucz nią gardło. Rób tak kilka razy dziennie, a dzięki temu właściwości antybakteryjne tej mieszanki pomogą Ci zwalczyć infekcję i szybciej dojść do zdrowia i to co ważne – pozbyć się bólu.

Sposób na nudności

Nudności mogą pojawić się w wielu rożnych sytuacjach, ale nie ważne co jest powodem, istotne to jak sobie z tym szybko poradzić. W tym przydatna okaże się cytryna oraz czarny pieprz. Do soku z jednej cytryny dodaj łyżeczkę pieprzu i wypij powoli. Nie będzie to z pewnością najlepszy napój jaki w życiu piliście, ale za to problem nudności powinien ustąpić.

Ból zęba

Nie ma nic bardziej irytującego niż ból zęba. Promieniuje on na całą głowę, nie pozwala się skupić ani normalnie funkcjonować. Myślimy tylko o tym, aby ten ząb przestał boleć. Zanim dostaniemy się do dentysty i gdy nie mamy w domu żadnych proszków przeciwbólowych, możemy wykorzystać pieprz i sól. Do 1/2 łyżeczki mielonego pieprzu dodaj kilka kropli soku z cytryny aby zrobić pastę, którą nałożysz na bolący ząb.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły