Kroplówki witaminowe – nowoczesne spojrzenie w temacie suplementacji

Zdrowie Data publikacji: 22 września 2021

W dobie wszechobecnych suplementów diety, kroplówki witaminowe mogą wydawać się przeżytkiem. W końcu preparaty doustne są tańsze, wygodniejsze w przyjmowaniu, a także bardziej dostępne. Okazuje się jednak, że specjaliści coraz częściej chwalą skuteczność wlewów witaminowych, zwłaszcza w odniesieniu do złożonych niedoborów związków odżywczych. Co warto wiedzieć o tej metodzie suplementacji? Dla kogo dedykowane są kroplówki witaminowe? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście!

Dlaczego kroplówki witaminowe są lepsze od preparatów doustnych?

Suplementy doustne występują obecnie w przeróżnych formach. Tabletki, żelki czy syropy mają zwiększyć atrakcyjność preparatów dla pacjentów. Warto jednak przyjrzeć się bliżej ich składom, bo to właśnie ten aspekt najbardziej niepokoi specjalistów. Okazuje się bowiem, że suplementy diety nie są w naszym kraju ściśle kontrolowane, a ich skład bardzo często zawiera niepożądane zanieczyszczenia, a także związki odżywcze w słabo przyswajalnej formie. Co więcej, duży odsetek suplementów doustnych zawiera cukry proste, sztuczne słodziki czy barwniki, które mają poprawić walory smakowe przyjmowanych preparatów.

Dlaczego kroplówki witaminowe są najlepszą alternatywą? Są to preparaty przeznaczone do iniekcji, dlatego muszą spełnić niezwykle rygorystyczne normy. Co więcej, ich skład jest stale monitorowany. Warto wspomnieć również o wysokiej biodostępności wlewów witaminowych, która wynika z podaży związków odżywczych bezpośrednio do krwiobiegu. Ta unikalna cecha sprawia, że efekty suplementacji dożylnej odczuwalne są o wiele szybciej niż w przypadku standardowej suplementacji doustnej.

Kto najwięcej skorzysta z suplementacji kroplówkami witaminowymi?

Czy wiesz, że z kroplówek witaminowych może skorzystać niemal każdy? Niemniej jednak, przed zabiegiem konieczna jest krótka rozmowa ze specjalistą, która ma na celu wykluczenie przeciwwskazań i ewentualnych interakcji podawanych preparatów z przyjmowanymi przez pacjenta lekarstwami. Przyjmuje się, że największe korzyści z suplementacji kroplówkami witaminowymi odczują osoby:

  • prowadzące deficytową bądź źle zbilansowaną dietę;
  • uprawiające zawodowo sport;
  • wykonujące na co dzień ciężką pracę fizyczną;
  • często sięgające po używki, takie jak alkohol czy papierosy;
  • dochodzące do pełni zdrowia po ciężkim urazie bądź infekcji;
  • cierpiące na zaburzenia wchłaniania;
  • zmagające się z przewlekłymi biegunkami lub wymiotami.

KacDoktor – specjaliści nie tylko od odtrucia alkoholowego!

KacDoktor to firma znana głównie z wykonywania odtrucia alkoholowego i implantacji wszywki alkoholowej. Mało osób jednak wie, że to najlepsze miejsce w Warszawie i okolicznych miejscowościach, w którym można skorzystać z dobrodziejstw kroplówek witaminowych. Pracujący tam lekarze i ratownicy medyczni mają ogromne doświadczenie nie tylko w redukcji szkód zdrowotnych wywołanych przez alkohol, ale również w suplementacji dożylnej. Personel KacDoktora dba nie tylko o komfort pacjenta, ale również przykłada najwyższą uwagę do higieny i bezpieczeństwa całego zabiegu.

Warto wspomnieć, że z kroplówek witaminowych w KacDoktorze możesz skorzystać zarówno w nowoczesnym gabinecie, jak i zaciszu własnego domu. Wystarczy, że skontaktujesz się z firmą telefonicznie lub poprzez formularz internetowy, a specjalista dojedzie pod wskazany przez Ciebie adres już w 45 minut. Co ważne, jest to usługa dostępna całodobowo, w każdy dzień tygodnia.

Nie musisz już czekać tygodniami na pierwsze efekty suplementacji! Wypróbuj kroplówki witaminowej i ciesz się lepszym samopoczuciem jeszcze tego samego dnia!

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły