Ten napój oczyszcza tętnice i chroni nasze serce

Zdrowie Data publikacji: 17 maja 2018

Ten napój oczyszcza nasze tętnice i tym samym chroni serce. Miażdżyca jest chorobą, w której osady tłuszczowe gromadzą się na ściankach naczyń krwionośnych i prowadzą do zmniejszenia ich prześwitu. Krew nie może wtedy dobrze krążyć, podwyższa się również jej ciśnienie.

W pewnym momencie naczynia krwionośne mogę pęknąć, a wtedy dojdzie do wylewu. Najgorszym jednak jego skutkiem może być zakrzep, który następnie może spowodować zawał serca. Aby temu zapobiec należy dbać o poziom cholesterolu, zdrową dietę oraz ciśnienie.

Warto spożywać dużo produktów zawierających przeciwutleniacze czy sporo błonnika. Warto również ograniczyć tłuste rzeczy. Można również zastosować kurację mającą na celu oczyszczenie tętnic i dzisiaj właśnie podamy Wam przepis na napój, który ma takie działanie.

Składniki

 • 2 łyżki organicznego miodu
 • 4 łyżeczki zielonej herbaty
 • 1 szklanka rodzynek
 • 2 łyżeczki startego imbiru (świeżego)
 • 1l wody

Przygotowanie

 1. Imbir obieramy, a następnie ścieramy na tarce
 2. Rodzynki wrzucamy do garnuszka i zalewamy wodą. Wodę zagotuj i potem przez 10 minut podgrzewaj cały czas mieszając
 3. Po tym czasie zdejmujemy garnuszek z ognia i gdy woda chwilkę ostygnie dodajemy zieloną herbatę aby się zaparzyła i jednocześnie dodajemy imbir
 4. Po pewnym czasie dodajemy miód gdy napój już trochę ostygnie
 5. Zostawiamy go teraz przykrytego gazą na cała noc
 6. Rano możemy odcedzić sam napój, a składniki wyrzucyć

Napój ten pijemy dwa razy dziennie po ok. 200 ml na jedną porcję. Najlepiej przed głównymi posiłkami w ciągu dnia czyli śniadaniem oraz obiadem.

Źródło artykułu: http://www.zdrowyportal.org/2598/napoj-na-zatkane-tetnice-oraz-ochrone-chorobami-serca/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły