Ślimaki w ogrodzie – trzy sprawdzone sposoby, jak się ich pozbyć.

Ogród Data publikacji: 09 kwietnia 2022 / Aktualizacja: 2024-05-05

Ślimaki w ogrodzie potrafią siać spustoszenie. Nasze warzywa i kwiaty nie mogą czuć się bezpiecznie, gdy w naszym ogrodzie pojawią się ślimaki. Na szczęście istnieje kilka sposób na to, jak można się ich pozbyć. Dzisiaj przedstawimy Ci trzy, które warto znać i wypróbować w swoim ogrodzie.

Pułapka na ślimaki w ogrodzie

Pułapka na ślimaki to dobry sposób na pozbycie się tych intruzów z naszego ogrodu. Na rynku są gotowe pułapki, które możemy zakupić. Wabikiem może być piwo. Bardzo lubią jego zapach.

Pułapkę taką możemy zrobić też samodzielnie. Wystarczy śliska plastikowa miseczka z pionowymi ściankami lub wiaderko. Wkopujemy je w ziemię na równi z gruntem. Do środka wlewamy piwo. Następnie nakrywamy je pokrywką, ale tak, by ślimak mógł wejść do środka.

Po paru dniach wystarczy wrócić do pułapki i zobaczyć ile ślimaków udało nam się złapać.

Taśma miedziana

Miedź dla ślimaków jest zabójcza. Można to wykorzystać, kupując specjalne taśmy miedziane na ślimaki.

Wystarczy otoczyć nimi grządki w ogrodzie, które chcemy uchronić przed ślimakami i gotowe. Jeśli szukasz tańszego sposobu, wtedy wystarczy, że w markecie budowlanym kupisz miedzianą siatkę. Rozłóż ją w miejscach, gdzie mogą żerować ślimaki i gotowe.

Ziemia okrzemkowa

Ziemię okrzemkową kupisz w sklepach ogrodniczych. Jest ona śmiertelnie niebezpieczna dla ślimaków i dlatego pomoże nam uchronić przed nimi rośliny. Wystarczy wysypać ją dookoła grządek w ogrodzie, na których mogą żerować ślimaki.

Podobne artykuły