Jak skutecznie pozbyć się pluskwy domowej?

Mój dom Porady Data publikacji: 01 lutego 2018

Problem insektów wewnątrz gospodarstw mieszkalnym jest zjawiskiem szeroko poznanym i wciąż w pełnie nierozwiązanym. Jednym z najbardziej rozpowszechnionych insektów jest pluskwa domowa, której obecność w gospodarstwie domowym może prowadzić do wielu nieprzyjemności.

Usuwanie pluskwy z mieszkania

Metod, poprzez które można realizować odpluskwianie mieszkania jest bardzo wiele. Do najskuteczniejszych, a co za tym idzie najczęściej stosowanych należy metoda chemiczna oraz fizyczna.Metoda fizyczna polega na m.in. ogrzewaniu mieszkania do określonej temperatury, miejscowe nagrzewania lub wymrażanie gniazd. Jest to rozwiązanie polecane w przypadku pierwszych faz obecności pluskwy domowej. Gdy obecności insekta jest już długotrwała, konieczne będzie zwalczanie pluskiew metodą chemiczną.Metoda chemiczna polega na oprysku mieszkania środkami owadobójczymi, które poprzez zastosowane opylenie, z reguły bardzo skutecznie zostają wyeliminowane z danego pomieszczenia. Skuteczność tego rozwiązania sięga niemal 100%. Jego wadą jest czasowe wyłączenie z użytkowania danej przestrzeni, jednak jest to koszt znikomy, w porównaniu ze skutecznością tego działania.

W sytuacji zauważalnego nawracania pluskwy, po zastosowanym odpluskwianiu, można domniemywać, iż jest to efekt ich obecności w mieszkaniu któregoś z naszych sąsiadów. Niestety do czasu wyeliminowania problemu u źródła, nasze mieszkanie może być miejscem obecności pluskwy domowej nawet pomimo zastosowanych odpluskwiań.

Podobne artykuły