Ekspres kawowy do zabudowy – czym się charakteryzuje i gdzie sprawdzi się najlepiej?

Porady Data publikacji: 27 września 2021

Dzisiaj można znaleźć wiele ergonomicznych rozwiązań, które sprawdzą się w kuchni. Jednym z nich bez wątpienia jest zabudowywanie sprzętów AGD w taki sposób, aby nie zaburzały harmonii i ciągłości kuchennych szafek. Do najpopularniejszych urządzeń w zabudowie należą lodówki, piekarniki i okapy. A czy wiesz, że zabudować można również ekspres do kawy? Zobacz, na czym to polega i dlaczego warto rozważyć taką możliwość.

Dlaczego warto zabudować ekspres?

Niektórzy uważają, że ekspres do kawy to największa ozdoba w ich kuchni. Trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, patrząc na to, jak designerskie są współczesne sprzęty AGD. Jednak w opozycji do tego argumentu stoi inny, zdawałoby się, że ważniejszy – ekspresy zajmują sporo miejsca, dlatego znacznie zmniejszają powierzchnię blatu roboczego! 

Za zabudową ekspresu do kawy przemawiają też kwestie dekoratorskie. Jeżeli przyświeca Ci idea minimalistycznej kuchni, w której na widoku jest minimalna ilość rzeczy, to takie rozwiązanie na pewno się u Ciebie sprawdzi. Jednak, aby osiągnąć maksimum zadowolenia z podjętej decyzji, trzeba mądrze wybrać produkt. 

Wybieramy ekspres do zabudowy

Zastanów się najpierw na jakich funkcjach ekspresu najbardziej Ci zależy. Czy ma on po prostu parzyć kawę, czy dodatkowo także spieniać mleko i mielić świeże ziarna? Możesz zawiesić poprzeczkę naprawdę wysoko, bo producenci postarali się, aby modele do zabudowy były równie zaawansowane jak ich wolnostojące odpowiedniki. W ten sposób uzyskali produkty, które parzą kawę pod wysokim ciśnieniem, a to, jak wiadomo, jest kluczowe dla wydobycia z niej całej esencji, wszystkich składników odżywczych, walorów smakowych oraz aromatów.

Wydajność ekspresu do kawy

Ważna jest oczywiście liczba kaw, którą jest w stanie zaserwować ekspres. Jeżeli jest to model z wbudowanym pojemnikiem taki jak ten https://iguanasklep.pl/producenci/smeg-3/ekspresy-do-kawy-1 to w Twoim zasięgu znajdą się kawy mleczne, czyli cappuccino z pianką czy warstwowa latte. Nie musisz przy tym obawiać się o to, jak usunąć osady z mleka czy kawy. Zaawansowane ekspresy do zabudowy takie jak SMEG posiadają opcję automatycznego czyszczenia, dlatego utrzymanie ich w czystości staje się banalnie proste.

Ekspresy do zabudowy SMEG

Na tle wszystkich ekspresów przeznaczonych do zabudowy w meblach wyraźnie odznaczają się sprzęty SMEG. Są one utrzymane w dwóch konwencjach – nowoczesnej oraz stylizowanej. Dlatego z łatwością dopasujesz je do pozostałego kuchennego wyposażenia i zwieńczysz wyposażenie swojej kuchni.

Podobne artykuły