Schudł 71 kg w 9 miesięcy wyrzucając jeden składnik ze swojej diety. Zobacz jaki!

Zdrowie Data publikacji: 16 kwietnia 2019

Taka historia jak Bena opublikowana przez Men’sHealth napawa zawsze optymizmem. Pokazuje to, że mając determinację można osiągnąć naprawdę wiele. Benowi udało się schudnąć 71 kg w 9 miesięcy. Ważył ponad 140 kg i czuł się z tym bardzo źle. Zaczynał męczyć go niepokój i depresja. Miał zaledwie 23 lata, jeszcze wiele życia przed nim. Postanowił więc coś zmienić w swoim życiu. Zrzucić kilogramy, które były balastem nie tylko faktycznym w postaci wagi, ale też psychicznym. Udało się i efekt jest naprawdę imponujący. Zastanawiacie się jak tego dokonał? Wystarczyło, że zrezygnował z jednej rzeczy.

Rezygnacja z cukru dała niesamowite efekty w jego przemianie

Ben udzielił wywiadu dla „Health Health„. Przyznał w nim, że jego życie było po prostu bardzo trudne. Ważył zwykle ponad 110 kg więc zawsze był większym facetem. Niestety doznał kontuzji kolana, a to stało się dla niego wymówką by nie zrobić niczego w kierunku swojego zdrowia.

Było mu z tym coraz ciężej. Zaczął cierpieć na depresję. Był zamknięty od świata ze swoim jedzeniem i cukrem. Jak sam mówi – to byli jego dwaj najlepsi przyjaciele. Pewnego dnia obudził się i poczuł, że po prostu ma dość. Tracił życie, które uciekało obok niego. Nie korzystał z niego, nie wychodził z domu i nie spotykał się z przyjaciółmi. Bał się, że ludzie zaczną oceniać jego nowy duży rozmiar ciała.

To jednak zmusiło go do tego by stać się lepszą wersją samego siebie. Nie obyło się bez problemów. Były też porażki i nie raz upadł i musiał wstać. Największym wyzwaniem było unikanie cukru. Następnie rozpoczął trening na siłowni. Wyznaczał sobie małe cele i starał się je realizować.

Zmiana przyszła bardzo szybko. Kilogramy znikały więc podzielił się tym w mediach społecznościowych. Dostał tam wsparcie co jeszcze bardziej zmotywowało go do pracy. Wiedział, że teraz nie może już odpuścić.

Schudł 71 kg w 9 miesięcy!

Do tego zaczęły dochodzić profity zdrowotne. Wreszcie przestał czuć ból w kolanach. Mógł więc robić coraz więcej. Ostatecznie udało mu się schudnąć do 73 kg i to w niecały rok. To całkowicie odmieniło jego życie i stan psychiczny, w którym teraz się znajduje. Dzieli się sobą z ludźmi, chętnie spędza z nimi czas. Nie czuje wcześniejszego wstydu. Stał się dużo bardziej pozytywny, to całkiem inna osoba niż rok wcześniej.

Ben ma radę dla wszystkich, którzy chcą schudnąć. Zacznijcie powoli i ustawcie sobie bardzo małe cele, które wiecie, że możecie osiągnąć. Gdy już je osiągniecie to Was zmotywuje i zaczniecie sobie stawiać coraz większe cele. Zawsze jednak powinny być one w zasięgu naszego wzroku i możliwe do zrealizowania. Staraj się jeść zdrowo, odrzuć cukier w swojej diecie, który jest zabójcą dla naszej wagi i zwiększ aktywność fizyczną. Ty też możesz to osiągnąć!

Źródło artykułu: https://www.menshealth.com/uk/fitness/lifestyle/a27125700/lose-belly-fat-sugar/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły