Codzienne jedzenie owsianki – zobacz co wtedy dzieje się z Twoim ciałem!

Zdrowie Data publikacji: 30 lipca 2018

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, a wiele osób, które chcą zjeść je zdrowe, wybiera owsiankę. Płatki owsiane pokrywają bardzo duże zapotrzebowanie na składniki odżywcze jakich potrzebuje z rana nasz organizm. Dodają energii, zapewniają uczucie sytości i sprzyjają odchudzaniu. Do tego poprawiają trawienie dzięki zawartości błonnika. Płatki owsiane zawierają też cenne dla nas kwasy tłuczowe, zapobiegają miażdżycy oraz zwiększają sprawność fizyczną i wytrzymałość. Jeśli zastanawiacie się co dzieje się z Twoim ciałem po takim śniadaniu to dzisiaj Wam odpowiemy na to pytanie. Na pewno sięgniecie po owsiankę częściej.

Poziom cukru we krwi

Owsianka równa poziom cukru i insuliny we krwi. Dzięki temu zapewnia dopływ energii przez długi czas, a nie tylko początkowy duży zastrzyk energii, który później szybko spada. Jest to istotne zwłaszcza dla diabetyków, którzy muszą uważać na poziom cukru.

Zmniejsza cholesterol

Wcześniej wspominany błonnik, który znajduje się w płatkach owsianych nazywamy betaglukanem. Potrafi on obniżyć poziom złego cholesterolu w naszej krwi. To pomaga nam chronić choćby nasze serce.

Działanie przeciwnowotworowe

Badania pochodzące z USA wskazują, że spożywanie owsianki, która zawiera fitochemikalia, zmniejsza ryzyko zachorowania na raka jelita grubego i piersi o 10%.

Odchudzanie

Owsianka poprawia trawienie, zwiększa metabolizm i daje nam uczucie sytości. Dlatego też jest bardzo dobrym produktem spożywczym dla osób, które chcą schudnąć. Zacznij ją jeść na śniadanie jeśli przechodzisz na dietę. Możesz od niej dodawać owoce aby urozmaicić danie.

Białko

Białko jest ważne dla naszego organizmu, a 8 łyżek płatków owsianych zaspokaja aż 15% dziennego zapotrzebowania. 8 łyżek to 1/2 szklanki, a to ilość owsianki, którą zalecamy spożywać w jednej porcji będąc na diecie. Oczywiście do tego mogą dojść owoce.

Tarczyca

Owsianka zawiera enzymy, które poprawiają funkcjonowanie tarczycy. Regulują hormony tarczycy, a to oczywiście poprawia metabolizm. Tarczyca może być bowiem powodem jego rozregulowania i tycia, albo problemów ze zrzuceniem kilogramów.

Lepsze trawienie

Płatki owsiane są bogate w błonnik, który poprawia trawienie u ułatwia wydalenie złogów pokarmowych. Dzięki temu pozbywamy się z organizmu toksyn, które utrudniają odchudzanie oraz negatywnie wpływają na cały organizm choćby powodując częstsze infekcje poprzez osłabienie odporności.

Osteoporoza

Owsianka zawiera wapń, a ten zapobiega osteoporozie. Zawartość wapania sprawia, że płatki owsiane są bardzo dobre dla dorastających dzieci.

Jak przygotować płatki owsiane na mleku

Wiele osób zaleca by na diecie robić owsiankę na wodzie. Niestety nie jest ona wtedy zbyt smaczna, a dieta nie powinna być dla nas torturą. Dlatego my uważamy, że przygotowanie jej na mleku wcale nam nie zaszkodzi. Przygotowanie owsianki na mleku jest bardzo proste.

Składniki

  • 50g płatków owsianych
  • 350ml mleka
  • łyżeczka miodu do dosłodzenia

Przygotowanie

  1. Mleko doprowadzamy do wrzenia
  2. Następnie dodajemy do niego płatki owsiane
  3. Całość gotujemy przez kilka minut ciągle mieszając aż owsianka zgęstnieje i zrobi się bardziej szara
  4. Miód dodajemy gdy temperatura owsianki nadaje się już do zjedznia
  5. Możemy również dodać owoce oraz przyprawy np. cynamon

Źródło artykułu: https://lolmania.news/zobacz-co-dzieje-sie-z-twoim-cialem-jezeli-codziennie-jesz-platki-owsiane/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły