Wyrzuciłam spray do nosa. Ten środek, który mam w lodówce działa dużo lepiej!

Zdrowie Data publikacji: 21 października 2018

Gdy mamy katar często sięgamy po spraye do nosa by go odetkać. Czy zwracacie wtedy uwagę na ulotkę? Większość tych środków można stosować bezpiecznie przez 3 dni, ale większość producentów podaje 5-7. Czy wiesz, że zbyt długie stosowanie takich środków może doprowadzić do zaniku błony śluzowej? To prawda, działają dobrze, ale nie można z nimi przesadzać. Zwłaszcza gdy katar jest jeszcze słaby, nie warto od razu sięgać po spray. Wypróbuj wtedy ten naturalny sposób, który dzisiaj Wam polecę. Zaręczam, że skutecznie udrożni nos i przywróci swobodę oddychania.

Chrzan na udrożnienie nosa

Chrzan ma bardzo bogate działanie dla naszego zdrowia. Działa między innymi antybakteryjnie i przeciwwirusowo, dlatego jeśli zaczyna łapać Cię katar kup sobie słoiczek chrzanu i włącz go do swojej diety. Oprócz tego możesz uzyskać natychmiastowe oczyszczenie nosa. Wystarczy przez chwilę powdychać chrzan, a substancje lotne w nim zawarte szybko odetkają nos.

Potrzebujesz jeszcze szybszego efektu? Zjedz od razu pół łyżeczki chrzanu, jego ostry smak i substancje, które zawiera natychmiast udrażniają nos. Potem zjadaj co kilka godzin pół łyżeczki chrzanu, dzięki temu rozrzedzisz wydzielinę i ułatwisz jej usuwanie, co zapobiegnie ponownemu zatkaniu nosa. Do tego szybciej wyzdrowiejesz, bo chrzan działa przecież jak naturalny antybiotyk!

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły