Masz rybiki w łazience? Wypróbuj ten genialny sposób na pozbycie się ich!

Kategoria: DIY
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2018-01-10 / Aktualizacja: 2022-04-02

Jak pozbyć się rybików w łazience? Jeśli szukasz sposobu na rybiki to dobrze trafiłaś. Również miałam z nimi problem. Ostatnio znalazłam w sieci bardzo ciekawy sposób, który pomoże Wam uporać się z rybikami.

Rybiki co prawda nie są groźne dla naszego zdrowia i grasują jedynie w nocy w poszukiwaniu jedzenia. Jednak ich obecność w łazience nie jest niczym przyjemnym. Osiągają rozmiary do 10 mm długości i najczęściej chowając się w wilgotnych miejscach i ciemnych zakamarkach naszej łazienki. Znajdą zawsze jakiś ubytek w fudze czy odklejoną tapetę aby zrobić sobie tam gniazdo i przeczekać dzień.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Co ciekawe rybiki lubią tapety bo smakuje im klej, którymi przyklejamy je do ściany. Odżywiają się wszystkim co spleśniałe i stare. W przypadku głodu nie będą wybrzydzać i zjedzą nawet celulozę, czyli po prostu papier toaletowy.

Aby problem z rybikami nie powracał i też by skutecznie się ich pozbyć możemy zastosować ten jeden ciekawy sposób oraz  zachęcam Was do przeczytania tego artykułu i prowadzenia w życie kilku rad, które w nim znajdziecie.

Zobacz również: Jak pozbyć się rybików

Sposób na rybiki

Metoda jest bardzo prosta i będziemy potrzebować do niej gazety. Namocz ją wodą, a następnie zawiń w rulon. Końce złap nitką lub gumką recepturą, aby się nie rozwinęła. Następnie wieczorem zostaw ją na podłodze w łazience.

Celuloza i wilgoć to coś co powinno ich przyciągnąć. Ciemne i bezpieczne schronienie z masą pożywienia. Gdy się w niej schowają rano wystarczy wyrzucić gazetę lub spalić. Jeśli ją wyrzucacie szczelnie zawińcie ją w worek plastikowy.

Podobne artykuły