Jak połączyć kabel antenowy (koncentryczny)

DIY Data publikacji: 22 listopada 2022

Jak połączyć kabel antenowy? Jest to kabel, który łączy antenę z telewizorem. Jest ona niezbędna, aby mogło dojść do odbioru sygnału telewizyjnego. Aby połączyć kabel antenowy, należy podłączyć go do odpowiedniego wejścia w telewizorze.

Jak połączyć dwa kable koncentryczne – antenowe

Istnieje wiele sytuacji, w których musisz połączyć dwa kable koncentryczne. Możesz potrzebować tego, aby podłączyć antenę do telewizora lub innego urządzenia audio-wideo. Możesz także potrzebować tego, aby podłączyć dwa urządzenia audio-wideo do siebie. W każdym razie jest to całkiem łatwe do zrobienia i można to zrobić samodzielnie bez konieczności korzystania z usług fachowca.

Oto kilka rzeczy, które będziesz potrzebował:

  • Kawałek taśmy izolacyjnej
  • Nożyczki
  • Kabel koncentryczny
  • Dwa kable koncentryczne

Pierwszym krokiem jest zlokalizowanie obu końców kabli. Następnie należy odciąć każdy z nich na około 2-3 centymetry. Po tym, należy odizolować środkowe przewody ze wszystkich czterech kabli. Można to zrobić, stosując nożyczki lub inne narzędzie do cięcia.

Następnym etapem jest połączenie przewodów ze sobą. W tym celu należy skrzyżować przewody i docisnąć je razem, a następnie owijać je taśmą izolacyjną.

Kolejnym krokiem jest podłączenie kabli do gniazda antenowego. W tym celu należy wsunąć każdy kabel do osobnego otworu w gniazdku i docisnąć go, aby był dobrze zamocowany.Na koniec należy sprawdzić, czy połączenie działa prawidłowo, podłączając antenę do odbiornika TV lub innego urządzenia.

Łączenie kabli koncentrycznych za pomocą łączki

Dwa kable koncentryczne bez trudu połączymy używając specjalnej łączników. Jest to bardzo proste i trwałe rozwiązanie. Jak to zrobić, zobaczysz na wideo poniżej.

Czym jest kabel koncentryczny? 

Kabel koncentryczny jest rodzajem kabla, który łączy się z anteną lub innym urządzeniem w celu odbioru sygnału. Jest on często używany do podłączania odbiornika TV do anteny zewnętrznej. Kabel koncentryczny składa się z dwóch części: dielektryka i rdzenia. Dielektryk jest materiałem izolacyjnym, który oddziela rdzeń od reszty kabla. Rdzeń jest przewodnikiem sygnału elektrycznego i składa się ze specjalnie uporządkowanego drutu miedzianego.

Podobne artykuły