Tanie zabawki dla dzieci, które zrobisz sama

DIY Data publikacji: 06 maja 2018

Chcielibyśmy Wam pokazać, że zabawki wcale nie muszą być drogie aby dały dziecku radość. Wiele z nich możecie zrobić sami bardzo tanio lub praktycznie za darmo. Dzięki temu gdy zabawka dziecku się znudzi to nie będzie nam szkoda jej wyrzucić. Co innego z ruszającym się pieskiem za trzysta złotych, który poszedł po kilku dniach w odstawkę. Dlatego warto czasem zrobić coś samemu, być może jakiś z pomysłów wykorzystanie w nadchodzącym Dniu Dziecka.

Ogrodowa zabawka

Bardzo fajna zabawka, w której dziecko może przelewać wodę, piasek czy piłeczki.

Kuchenka zrobiona ze starej komódki

Mam w domu plastikową kuchenkę, długo zastanawiałam się nad tą z Ikei, ale wyglądała zbyt prosto. Na tle tych plastikowych kuchenek z efektami wyglądała blado. Jednak zauważyłam, że dzieciom najbardziej podoba się zabawa właśnie przy takich drewnianych, może dlatego, że wyglądają bardziej naturalnie, a nie jak zabawka.

Domek z kartonu

Zrób dziecku frajdę i zamień stary karton w domek, a gdy mu się znudzi po prostu go wyrzuć :)

Kierownica

Dla każdego małego fana kierownicy tablica perforowana, a do niej poprzykręcane różne elementy, w tym oczywiście kierownica :) W drogę! Pamiętam jak kiedyś wystarczyło usiąść na tylnym fotelu dużego fiata z kółkiem od wózka i całą podróż udawać, że się prowadziło :)

Piaskownica z namiotu

Taki prosty namiocik, który posłuży nam za piaskownicę z zadaszeniem chroniącym od cienia można kupić w Internecie już za 30 zł. Wystarczy wypatrzyć okazję.

Odkrywcy lodowej epoki

Prosta zabawa, która może się dzieciom spodobać. W bryle lodu zamrożone są różne gumowe zwierzątka i ludziki, a dzieci mają za zadanie do nich się dostać. Ciekawy pomysł :)

Kuchenka z kartonu

Jak widać zrobić ją można nie tylko z niepotrzebnych mebli, ale również kartonu.

Samolociki

Te samolociki wykonacie z patyczków od lodów oraz klamerek :) Bardzo ładnie wyglądają i będą super zabawką za grosze.

Telewizor z kartonu

Niech Twoje dziecko zamieni się w prezentera telewizyjnego we własnym telewizorze z kartonu :) Zabawa i kupa śmiechu murowane :)

Domek dla lalek z kartonu

Kolejny bardzo fajny pomysł na zabawkę z kartonu. Tani w produkcji domek, zrób go sama, a gdy nie będzie potrzebny złóż i schowaj na później.

Podobne artykuły