Jak odstraszyć muchy, domowe sposoby

DIY Data publikacji: 08 kwietnia 2017

Kogo nie denerwują muchy? Wszyscy staramy się ich pozbyć i zapobiec temu by wlatywały do naszego mieszkania. Czasami problemem jest to, że nie dbamy wystarczająco o czystość w domu i gnijące resztki jedzenia ściągają je swoim aromatem.

Jednak nie tylko ich bzyczenie jest tutaj problemem, ale również zarazki, które mogą przenosić. Doskonale wiemy bowiem co jest ich przysmakiem i na czym lubią siadać. Dlatego nie chcielibyśmy aby usiadły na kawałku ciasta, który zaraz mamy zjeść.

Jak odstraszyć muchy

Jest kilka ciekawych sposobów na odstraszenie much. Niektóre wydadzą Wam się dziwne, albo po prostu ciekawe, jednak nie zrażajcie się bo naprawdę działają :)

Woreczek z monetami

Jednym z ciekawszych sposobów są woreczki z wodą i sokiem z cytryny. Już o nich pisaliśmy, wrzuca sie do niego jeszcze kilka miedzianych monet. Wszystko opiera się na tym jak owady widzą. Rozpraszane przez woreczek światło dezorientuje je i odstrasza. Wystarczy powiesić woreczek np. w okolicy okna balkonowego.

Bazylia

Bazylia wydziela zapach, który odstrasza muchy. Najlepiej działa świeża bazylia, dlatego warto ją po prostu uprawiać na swoim oknie kuchennym aby odstraszyć owady od wlatywania do naszej kuchni.

Czosnek

Czosnek również wydziela charakterystyczny zapach, który odstrasza muchy. Mimo, że może on dla nas nie być zbyt atrakcyjny to jest bardzo skuteczny. Wystarczy rozłożyć kilka ząbków czosnku na talerzyku w miejscach, którymi mogą wlecieć muchy. Najlepiej je rozgnieść aby aromat był mocniejszy. Możemy wykorzystać ten sposób robiąc imprezę w ogrodzie i rozłożyć go na stole aby muchy nie przylatywały do jedzenia.

Podobne artykuły