Jak nie przytyć po 40-stce? Zobacz co zrobić gdy nasz metabolizm spowalnia.

Jak nie przytyć po 40-stce? W pewnym momencie nasz metabolizm zaczyna zwalniać. Dzieje się tak dlatego, że hormony stają się niestabilne. To pierwsze objawy menopauzy. Maleje wtedy ilość mięśni i masy kostnej, a zwiększa się ilość tkanki tłuszczowej. Nie musimy wcale się na to godzić. Wystarczy o siebie zadbać i nadal możesz pozostać szczupła nawet w wieku 40, 50 czy 60 lat.

Jak nie przytyć po 40-stce

1. Sprawdź tarczycę

Z latami tarczyca zaczyna działać gorzej dlatego warto sprawdzić pracę hormonów gruczołu tarczycy. W tym celu stosuje się badanie TSH.

2. Sprawdź hormony

Jeśli mimo diety waga nie spada sprawdź działanie innych hormonów. Może dojść do obniżenia progesteronu czy niesystematycznym uwalnianiem estrogenów. Takie zaburzenia mogą prowadzić do insulinooporności.

3. Praca jelit

Toksyny zgromadzone w naszych jelitach są niepotrzebnym bagażem, który zakłóca pracę organizmu i powoduje tycie. Dlatego zacznij pracować nad ich oczyszczeniem.

4. Zmień system żywienia

Należy obniżyć ilość spożywanych kalorii o ok. 30% aby zrównoważyć efekt spowolnionego metabolizmu. Oczywiście najlepiej robić to na bazie węglowodanów i tłuszczów zwierzęcych. Ogranicz z również cukier, a jako przekąski stosuj zdrowsze warzywa i owoce.

5. Nawadniaj organizm

Teraz jak nigdy wcześniej ważne jest to byś piła odpowiednią ilość wody, przynajmniej 2 litry dziennie! Odpowiedni bilans płynów pozwoli Ci oczyścić się z toksyn i przyśpieszyć metabolizm. Będzie również zapobiegał retencji wody.

Skomentuj

Jak nie przytyć po 40-stce? Zobacz co zrobić gdy nasz metabolizm spowalnia.