Starożytna chińska receptura, która pomoże Ci oczyścić ciało z toksyn przez stopy

Zdrowie Data publikacji: 04 lutego 2018

Nasze stopy pełnią ważną rolę w tradycyjnej chińskiej medycynie. Podzielone są na wiele stref, które odpowiadają za różne organy naszego ciała i problemy zdrowotne. Oznacza to, że możemy oczyścić nasze ciało przez stopy. Jak to zrobić dowiecie się właśnie z tego artykułu.

Oczyszczanie organizmu przez stopy

Zanim zaczniemy się oczyszczać warto zastanowić się nad tym czy nasz organizm faktycznie tego potrzebuje. Organizm przepełniony toksynami da nam pewno nam o tym znać. Objawia się to na wiele sposobów. Dzięki temu sami jesteśmy w stanie zdiagnozować czy detoksykacja jest nam naprawdę potrzebna.

Objawy zbyt dużej ilości toksyn w organizmie

 1. Ciągłe zmęczenie
 2. Ciemne kręgi pod oczami i worki
 3. Zmniejszona odporność organizmu
 4. Problemy z koncentracją, obniżenie zdolności umysłowych
 5. Brak apetytu
 6. Problemy ze skórą – np. wypryski, cellulit
 7. Nagłe przybieranie na wadze (zatrzymanie wody w organizmie wraz z nią toksyn)
 8. Drażniący zapach potu, bardziej niż zwykle
 9. Częste stany zapalne
 10. Zaburzenia trawienia

Jeśli identyfikujesz u siebie, któryś z powyższych objawów to może oznaczać, że Twój organizm przepełniony jest toksynami i kuracja faktycznie będzie w tym przypadku użyteczna.

Składniki

 • 1 szklanka soli Epsom
 • 1 szklanka soli morskiej
 • 2 szklanki sody oczyszczonej
 • olejek eteryczny opcjonalnie
 • 80ml octu jabłkowego

Wszystkie te składniki należy połączyć ze sobą i rozpuścić w litrze wody. Następnie dodaj całość do wody, w której będziesz moczyć stopy. Możesz od razu wsypać je do miski, w której moczysz stopy, ale tak szybciej je rozpuścisz i wygodniej.

Następnie mocz w niej stopy przez 10 minut. Tyle powinien trwać cały zabieg, ale stopniowo możesz rozciągnąć go nawet do pół godziny. Na kolor wody nie mają wpływu toksyny, które usuwane są z organizmu. Ale nie oznacza to, że metoda ta nie działa. Zobacz jak będziesz czuła się po kilku kuracjach.

Źródło artykułu: http://medicinespower.com/detox-body-feet/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły