Prosty eksperyment, który przypomina nam o tym by zawsze myć ręce!

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-10-05

Ten prosty eksperyment przypomina nam o tym jak bardzo ważne jest mycie rąk zarówno podczas spożywania posiłku, ale również podczas jego przygotowywania. Powinniśmy o tym uświadamiać nasze dzieci, ale również sami pamiętać bo nie raz zdarza nam się o tej zasadzie zapomnieć.

Jedna z nauczycielek postanowiła przeprowadzić prosty eksperyment aby przypomnieć o tym uczniom. W jednym woreczku zamknęła, kawałek chleba nałożony bez dotykania rąk. Jest to woreczek numer jeden. Następnie do drugiego woreczka włożyła i zamknęła kromkę chleba, która byłą dotykana dopiero co umytymi rękom. Na ostatni ogień poszła próbka, która została włożona do woreczka nieumytą ręką. Nie oznacza to jednak że brudną. Woreczki zostały podpisane, a następnie zawisły na czas eksperymentu na ścianie.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Z biegiem czasu można było zaobserwować wyniki eksperymentu i w jaki sposób bakterie, które mamy na rękach przedostają się na żywność i powodują jej psucie. Dlatego ręce myć należy również podczas przekładania warzyw czy owoców, a te po kupieniu ze sklepu też warto jest umyć i dopiero w ten sposób przechowywać. Nie wiemy przecież kto ich w sklepie dotykał.

Nauczycielka podzieliła się wynikami swojego eksperymentu na Facebooku. Wywarł od dosyć duże zainteresowanie społeczności. 40 tysięcy ludzi go polubiło, a 74 tysiące udostępniło dalej. Świadczy to o tym jak wiele z nas zapomina o tej prostej zasadzie higieny.

Źródło artykułu: http://www.lifebuzz.com/bread-experiment/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły