Program, w który można wkleić tekst, aby wyświetlało zdanie po zdaniu jak na karaoke

Porady Data publikacji: 29 marca 2023

Szukasz programu, który wyświetli tekst zdanie po zdaniu, jak na karaoke lub dla redaktora wiadomości? Urządzenie, które wyświetla taki tekst to prompter. Służy do wyświetlania tekstu dla osoby występującej publicznie lub nagrywającej wideo. Prompter działa jak teleprompter, czyli urządzenie wykorzystywane w telewizji lub podczas wystąpień publicznych, które umożliwia prelegentowi przeczytanie tekstu bezpośrednio przed kamerą lub publicznością. Nie musisz jednak kupować takiego sprzętu. Istnieją darmowe aplikacje, które go zastąpią na komputer, komórkę, a nawet internetowe, których nie trzeba instalować.

Darmowy prompter online

Jedną z takich aplikacji jest Teleprompter-Online.com. Wystarczy, że w kleimy tekst, który chcemy wyświetlić. Możemy wybrać rozmiar tekstu, a także szybkość wyświetlania. Po wpisaniu tekstu wystarczy wcisnąć „Propmpt!”Prompt”, aby zaczął się wyświetlać.

fot. teleprompter-online.com

Prompter wyświetla tekst na ekranie, zazwyczaj na monitorze umieszczonym przed osobą, która mówi lub nagrywa wideo. Tekst jest wyświetlany w sposób płynny, podobnie jak w przypadku karaoke, gdzie każde zdanie pojawia się w odpowiednim momencie, aby osoba mogła łatwo śledzić tekst i zachować płynność w wypowiedzi. Prompter jest szczególnie przydatny w przypadku wystąpień publicznych, gdzie osoba musi przemawiać z pamięci lub na podstawie notatek, a także w przypadku nagrywania wideo, gdzie osoba potrzebuje wsparcia w postaci tekstu, aby zachować płynność i zapamiętać kolejne punkty przemówienia.

Najlepsze jest to, że nie musicie instalować żadnych dodatkowych programów. Stronę możecie odpalić na swoim telefonie, na komputerze czy telewizorze. Prompter umożliwia też odbicie tekstu, więc można wyświetlić go na lustrze czy innej powierzchni dobrze odbijającej obraz. Właśnie tak robi się w telewizji. Prompter telewizyjny z lustrem przedstawia zdjęcie okładkowe.

Podobne artykuły