Jak skutecznie czyścić okulary?

Porady Data publikacji: 2021-05-04

Czyścisz okulary, ale nadal widzisz smugi? Denerwuje Cię, że nawet po czyszczeniu nie są one dostatecznie klarowne? Dzisiaj podpowiemy Wam jak skutecznie czyścić okulary. To bardzo ważne dla naszego komfortu, aby okulary były czyste i widoczność przez nie nie zakłócały żadne zabrudzenia.

Jak czyścić okulary

Zdecydowanie lepiej jest używać chusteczek z mikrofibry do czyszczenia okularów niż własnej odzieży. Chusteczka taka jest zdecydowanie czyściejsza, a do tego jest miękka, dzięki czemu nie porysujemy szkieł naszych okularów.

Jeśli szkła są zabrudzone mocniej, może ona niestety nie wystarczyć. Dobrze sprawdza się wtedy zwykłe mydło w połączeniu z wodą, które doskonale usuwa tłuste plamy z okularów, które pojawiają się na wskutek dotknięcia ich skórą dłoni czy twarzy.

Pamiętajmy, by okulary osuszać również za pomocą miękkiej chusteczki lub ręczniczka z mikrofibry. Nie pozostawiajmy na nich wody, gdyż ta zamieni się później w białe plamy i nasze okulary znów nie będą czyste. Unikaj również papierowych ręczników, które mogą je zarysować.

Bardzo dobrze zanieczyszczenia usuwają również specjalne chusteczki nasączane do czyszczenia okularów i szkła. Są one specjalnie zmiękczone, ale należy używać ich tylko wtedy, gdy są wilgotne.

Pamiętajmy jednak, by korzystać ze specjalnych chusteczek, które nasączone są preparatami do soczewek, które nie zniszczą powłoki soczewki.

Podobne artykuły