Próbowałaś kiedyś żuć goździki? Zobacz dlaczego warto to robić!

Zdrowie Data publikacji: 21 września 2017 / Aktualizacja: 2022-11-16

Próbowałaś już żuć goździki? Pewnie to pytanie wydaje Ci się co najmniej głupie, ale jeśli przeczytasz ten tekst do końca to gwarantuję Ci, że spróbujesz. Oczywiście nie każdemu to przypadnie do gustu, ale jeśli nie masz problemu z tym smakiem to warto to robić!

Żucie goździków a zdrowie

Goździki bardzo dobrze wpływają na nasze zdrowie. Możemy doświadczyć ich licznych właściwości poprzez ich żucie zamiast gumy do żucia. Są one źródłem przeciwutleniaczy, ale nie tylko. Oto niektóre z działań, które poczujesz jeśli będziesz żuć goździki. Pamiętaj tylko aby nie były to goździki mielone, ale te w całości!

1. Działają przeciwbólowo

Boli cię ząb? Przeżuj kilka goździków i potrzymaj je w ustach w miejscu gdzie boli ząb przez kilkanaście minut. Dzięki swoim właściwościom antyseptycznym powinny dać Ci one ulgę w bólu zęba. Pamiętaj, że nie zwalnia to od wizyty u dentysty :)

2. Odświeżają oddech

Goździki to dużo lepszy zamiennik dla gumy do żucia, dzięki któremu odświeżymy swój oddech. Obecne gumy do żucia mają różny skład, ale większość z nich robi się z poliizobutylenu, który stosowany jest też do wyrobu klejów czy uszczelek. Nie brzmi to zbyt przyjemnie, prawda?

3. Działają antynowotworowo

Oczywiście nie są lekiem na raka i nie wystarczy ich jeść aby wyzdrowieć, ale mogą pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych, a także pomagają w zwalczaniu obecnych komórek nowotworowych.

4. Mają działanie oczyszczające

Jeśli chcesz oczyścić swój organizm z toksyn to jest to bardzo dobry sposób. Toksyny sprawiają, że czujemy się gorzej, brakuje nam energii, szybciej tyjemy i nasza skóra wygląda gorzej.

5. Wzmacniają odporność

To świetna zaleta zwłaszcza teraz gdy można już chyba oficjalnie powitać jesień patrząc na podłogę. Wzmocnienie układu immunologicznego sprawi, że będziemy rzadziej chorować w tym okresie częstych przeziębień.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły