Rozjaśnianie skóry na udach – CIEMNA SKÓRA WEWNĄTRZ UD

Zdrowie Data publikacji: 2017-11-14

Jak rozjaśnić skórę na udach? Ciemniejsza skóra wewnątrz ud to problem wielu kobiet. Zwłaszcza gdy mamy problemy z wagą skóra tam robi się ciemna ze względu na tarcie, które wytwarzamy podczas chodzenia. Wtedy uda trą wzajemnie o siebie i materiał przez co skóra robi się ciemniejsza i grubsza.

Swoje trzy grosze do tego dorzuca nadmierne pocenie się czy zbyt długa ekspozycja tej części ud na słońce. Może to być również efektem ubocznym stosowania niektórych leków lub zaburzenia hormonalne wywołane przykładowo syndromem policystycznych jajników.

Jak rozjaśnić skórę na udach

Dwie rzeczy, które pomogą nam w rozjaśnieniu skóry na udach to cytryna oraz soda oczyszczona. Sok z cytryny to naturalny wybielacz, jest również bardzo silny więc nie można go stosować zbyt często. Pomaga jednak wybielić ciemniejsze fragmenty skóry. Soda oczyszczona ma typowo oczyszczające działanie, a stosowana na skórze pomaga ją rozjaśnić.

Składniki

  • cytryna
  • soda oczyszczona

Przygotowanie

Wyciśnij sok z jednej cytryny, a następnie dodaj taką ilość sody oczyszczonej aby powstałą pasta o gęstości, która umożliwi naniesienie ją na skórę.

Pastę wcieramy w uda i pozostawiamy na 5 minut. Potem dobrze zmywamy, a zabieg powtarzamy codziennie. Jeśli dzianie soku z cytryny wyda się zbyt mocne, będzie szczypało to rozcieńcz go wodą. Zabiegu nie stosuj częściej ani dłużej bo jest to naprawdę mocny choć naturalny środek.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły