Praca z domu? To możliwe! Zobacz różne możliwości

Porady Data publikacji: 05 sierpnia 2021

Pandemia pokazała nam, że praca z domu jest jak najbardziej możliwa i to na szeroką skalę. Wymaga jednak świetnej samoorganizacji i dużej motywacji. Pracownikom pozwoliła na zaoszczędzenie czasu, natomiast pracodawcom pieniędzy. Chcesz zacząć pracować z domu? Zobacz gdzie szukać ofert pracy zdalnej i jakie masz możliwości. 

Kto może pracować zdalnie? 

Oczywiście, nie każdy z zawodów może pozwolić sobie na pracę zdalną. Jest jednak wiele profesji, którym nic nie stoi na drodze do rozpoczęcia pracy zdalnej. Część z nich funkcjonowała w ten sposób już przed pandemią. Do takich zawodów z całą pewnością należą profesje freelancerów, takie jak grafik, copywriter, redaktor, programista, tłumacz czy montażysta. Ale także osoby zatrudnione na etacie mogą pozwolić sobie na pracę zdalną, na przykład księgowa. Coraz więcej korporacji również decyduje się na wprowadzenie pracy zdalnej lub co najmniej hybrydowej. Wtedy Twój dom lub mieszkanie staje się biurem, co wiąże się z wieloma zaletami. Jakimi?

Zalety pracy zdalnej 

Praca zdalna to zdecydowanie więcej zalet niż wad. Przede wszystkim, to duża oszczędność czasu. Nie musimy tracić czasu na dojazdy do biura. Możemy go za to spożytkować w inny sposób. Dzięki pracy zdalnej możemy zyskać nawet dwie godziny więcej w ciągu dnia. Wszystko oczywiście zależnie od tego ile czasu zajmował nam dojazd do biura. Z kolei brak biura może wiązać się z podwyżką. Pracodawca oszczędza na wynajmie powierzchni biurowej, więc te pieniądze może, nawet jeśli tylko w części, przeznaczyć na podwyżki dla pracowników. Pamiętaj jednak, że praca zdalna wymaga samodyscypliny, motywacji i zacięcia. Jednak dla chcącego, nie ma nic trudnego, a na pracy z domu można wiele zyskać. 

Na przykład nieograniczone możliwości względem wyboru firmy. Dzięki pracy zdalnej możemy być zatrudnieni w wymarzonej firmie, która nie znajduje się w naszym mieście. To rozwiązanie daje nam całkiem nowe możliwości i znosi ograniczenia w postaci lokalizacji. 

Gdzie szukać pracy zdalnej? 

Pracy zdalnej najlepiej szukać przez Internet. Praca z domu, to także szukanie z domu. To w sieci znajduje się najwięcej ofert. Jak je znaleźć? Wejdź na stronę, która gromadzi oferty pracy i ustaw filtry na pracę zdalną. W ten sposób będą Ci się pokazywać tylko ofert, które dają możliwość pracy zdalnej. W tego typu opcjach, najczęściej zdalny jest także proces rekrutacyjny. Dzięki temu nie ma szansy, że spóźnisz się na rozmowę o pracę! Pracy możesz szukać także na stronach dla freelancerów. Jeżeli zależy Ci na szukaniu zleceń, to postaraj się znaleźć jak najwięcej źródeł. 

Podobne artykuły