Jak czyścić gąbeczki do makijażu

Porady Uroda Data publikacji: 17 lutego 2018

Jak czyścić gąbeczki do makijażu blender czy jak nie, którzy mówią gąbeczka jajko? Nie wszystkie z nas za nimi przepadają. Spotkałam wiele rożnych opinii, ale jedną z często powtarzanych wad jest je szybkie brudzenie się. Niestety należałoby je często wymieniać, albo po prostu czyścić. Dzisiaj podpowiemy Wam jak to zrobić.

Jak czyścić gąbeczki jajko do makijażu

Tak naprawdę jedno użycie kwalifikuje gąbeczkę do mycia. Nie było by to jednak zbyt wygodne dlatego wystarczy to robić co jakiś czas. Oprócz tego nie jest to wcale łatwe bo podkład i inne substancje oleiste wchodzą głeboko w strukturę gąbki.

Nie zapominajcie jednak tego robić bo są one bardzo dobrym miejscem do rozwoju grzybów oraz bakterii.

Zacznijmy od wypełnienia miski ciepłą wodą. Zanurzamy w niej gąbeczkę i pozostawiamy na 10 minut. Gdy określony czas minie wyjmujemy je i wyciskami. Warto zrobić to przez ręcznik aby dobrze je odsączyć.

Teraz będziemy potrzebować szamponu, który używamy do włosów. Dodajemy go do ciepłej wody i zanurzamy w nim gąbeczkę nasączając wodą z szamponem. Wyciskamy ją w rękach pod bieżącą wodą aby spłukać szampon i ponawiamy czynność. Postępujemy tak kilka razy.

Następnie ostatecznie już wypłukujemy z niej szampon pod bieżącą wodą. Do niedużej miseczki nalewamy wody, wkładamy do niej gąbeczkę i umieszczamy ją w kuchence mikrofalowej na minutę. To ostatecznie zabije bakterie i wszystkie zarodniki grzybów, które mogły się w niej znaleźć. Wcześniej tak naprawdę wypłukaliśmy tylko nasze kosmetyki i substancje oleiste.

Źródło artykułu: https://www.beautylish.com/a/vxycs/how-to-clean-makeup-sponges

Podobne artykuły