Twoja płyta elektryczna wygląda tak? Wcale nie musi, wystarczy jeden trik aby była jak nowa!

Porady Data publikacji: 13 listopada 2017 / Aktualizacja: 2021-02-08

Twoja płyta elektryczna w kuchni wygląda w ten sposób? Wcale nie musi! Wystarczy jeden prosty trik aby znów wyglądała jak nowa.

Podczas korzystania z kuchni zawsze coś nam skapnie na płytę, coś wykipi. W przypadku indukcji sprawa jest prostsza bo dużo rzeczy możemy wytrzeć od razu. Jednak zwykła płyta elektryczna nagrzewa się, a brud zasycha i przypala się. Wtedy staje się dużo trudniejszy do usunięcia. Jednak nadal nie jest to problemem jeśli znamy jeden sprytny trik.

Jak wyczyścić przypaloną płytę kuchenną

Krok 1

Zaczynamy do sody i octu. Wymieszaj sodę i ocet aby stworzyć dość rzadką pastę, którą następnie nanosimy równomiernie na zabrudzenia i zostawiamy na 15 minut. Teraz całość wytrzyj szorstką stroną gąbki.

Krok 2

Teraz wykorzystamy skrobaczkę do płyt. Brud wstępnie został zmiękczony i teraz jego usunięcie będzie dużo łatwiejsze.

Nie musicie się martwić o zarysowanie. Korzystam z tych skrobaczek do płyt indukcyjnych od dawna i jeszcze nigdy niczego nie zarysowały. Są zbudowane specjalnie tak by nie rysowały powierzchni.

Krok 3

Jeśli zostały jeszcze jakieś zabrudzenia jeszcze raz zwilż wodą powierzchnię płyty i posyp sodą oczyszczoną. Następnie do wody dodaj trochę płynu do naczyń i szorstką stroną gąbki wytrzyj płytę, a następnie osusz.

Zobacz również: Co wybrać – płyta gazowa czy płyta ceramiczna?

Źródło artykułu: https://healthyhomecleaning.com/norwex-spirisponge-review/

Podobne artykuły