Pomysły na ścianę z telewizorem

Wnętrza Data publikacji: 04 września 2020 / Aktualizacja: 2024-02-19

Ściana z telewizorem pełni w naszym salonie centralny punkt. To na niej zwykle skupia się nasz wzrok i to ona często jest elementem, który ma wyróżnić pomieszczenie i nadać mu charakteru.

Ściana z telewizorem jest więc bardzo ważna z punktu widzenia urządzania salonu. Jeśli wykonamy ją w ciekawy sposób, przez długie lata będzie jego dekoracją. Będzie nam również przyjemniej spędzać czas podczas wieczornych seansów filmowych, gdy będzie nam się ona po prostu podobała.

Dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka inspiracji, którymi możecie się zasugerować.

Oczywiście zgodnie z duchem czasu, praktycznie zawsze telewizor jest zawieszony na ścianie, a kable ukryte pod nią w tunelu. Dzięki temu nie mamy niczego co psułoby poczucie estetyki wiszącymi kablami od anteny czy zasilania.

Biała cegła

Białą cegła przez lata była topowym trendem w dekoracji ścian. nadal wygląda bardzo interesująco i możemy wykorzystać ją jako wyróżnić do pomieszczenia. W salonie świetnie sprawdzi się jako tło dla ściany z telewizorem.

Jedyne co mi się w tym projekcie nie podoba to wnęka. Nie jestem zwolenniczką umieszczania telewizora we wnęce.

Co prawda ma to swoje zalety bo telewizor jest schowany, nie widać jego tyłu ani wieszaka. Przez co cała konstrukcja nabiera dodatkowo „czystości”. Jednak problem może rodzić się w momencie gdy zechcemy zmienić telewizor na większy. Może się tam nie zmieścić.

Meblościanka

Meblościanki kojarzą nam się zazwyczaj z czasami PRL-u. Dzisiejsze meblościanki jednak całkowicie różnią się od tamtych. Są estetycznie wykonane. Możemy pójść nawet w całkowity minimalizm, a jednocześnie zyskać trochę dodatkowej powierzchni w mieszkaniu.

Obecnie przebierać możemy w różnych wzorach czy typach designu. Nic również nie stoi na przeszkodzie by stworzyć swój projekt i zlecić go do wykonania stolarzowi.

Dlatego dzisiaj warto już wybić sobie z głowy, że meblościanka jest niemodna i nieładna.

Z pewnością uda Wam się znaleźć meblościankę, która nie tylko będzie wyglądać świetnie w Waszym wnętrzu, ale też pozwoli Wam lepiej wykorzystać przestrzeń, zwłaszcza gdy macie małe mieszkanie.

Przeczytaj również: Telewizor – centrum rozrywki i … wszechświata

Na tle drewna

Drewno jest ponadczasowe i zawsze będzie genialnym dodatkiem do każdego wnętrza. Dlaczego więc nie zrobić by ścianki pod telewizor w drewnie?

Drewno jest materiałem drogim, dlatego jeśli szukamy zamiennika, w jego roli świetnie sprawdzi się sklejka. Zobacz co Warto o niej wiedzieć w innym naszym artykule.

Zobacz również: Co na ściany w Twoim domu? Piękne i funkcjonalne lamele

Wyróżnij ścianę kolorem

Bardzo fajnym i tanim w wykonaniu pomysłem jest wyróżnienie ściany, na której będzie wisiał telewizor innym kolorem pasującym do dodatków.

W tym przypadku mamy pełną dowolność. Możemy pójść w każdą paletę kolorystyczną, która będzie pasować do naszego wnętrza.

Zaletą jest również to, że gdy obecny pomysł nam się znudzi, wystarczy po prostu przemalować ścianę.

Gres na ścianie

Dzisiaj bardzo modne jest również używanie gresu na ścianie. W ten sposób możemy udekorować ścianę pod telewizorem.

W tym przypadku również wszystko zależy od naszej wyobraźni. Mamy dzisiaj ogromny wybór rozmiarów i wzorów gresów dekoracyjnych.

Minimalizm

Oczywiście minimalizm nie jest też złym pomysłem. Nie musimy w żaden sposób wyróżniać ściany telewizyjnej, zwłaszcza jeśli w pomieszczeniu mamy wiele innych akcentów i nie chcemy wprowadzać dodatkowego chaosu.

Dobrym sposobem na ożywienie takiego kącika telewizyjnego są po prostu rośliny.

Dużo mniejszym nakładem pracy możemy za to ozdobić ścianę za pomocą fototapety. Możemy zamówić wzór, który będzie imitował każdy z tych efektów. Zobacz również jak urządzić mieszkanie w nowoczesnym stylu wykorzystując drewno.

Zobacz również artykuł, z którego dowiesz się jak zaprojektować wymarzone wnętrze.

Podobne artykuły