Jak zaprojektować wymarzone wnętrze

Wnętrza Data publikacji: 21 kwietnia 2021

Własne mieszkanie to miejsce, w którym można się czuć swobodnie. Dlatego tak ważne jest to, żeby odzwierciedlało nasz styl i potrzeby życiowe. W urządzaniu mieszkania nie można pominąć żadnego pomieszczenia. Także rozplanowanie go powinno być pełne harmonii. Nie od dziś wiadomo, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Dlatego warto się postarać o to, żeby nasz dom zapadał w pamięć. Nieważne czy jest mały, czy duży. Jak zaprojektować dom marzeń? Podpowiadamy poniżej

  1. Szukaj inspiracji wokół siebie
  2. Skorzystaj z pomocy specjalisty
  3. Przytulne mieszkanie
  4. Zaprezentuj siebie

Szukaj inspiracji wokół siebie

Planując to jak urządzimy nasze mieszkanie trzeba poszukać inspiracji wszędzie, gdzie się da. Wiele osób ma jakieś wyobrażenie o tym jak ma wyglądać wymarzone wnętrze. Dobrze jest je zebrać w jednym miejscu. Nawet najwęższy dom świata może być wysmakowany i mieć piękne wnętrze. Nie ma znaczenie w jaki sposób będzie wykończone wnętrze. Czy będą to fronty do szafek ikea czy zabytkowe, stare meble nie ma to znaczenia. Pomocą służa strony z inspiracjami i portale społecznościowe. Często można tam znaleźć odnośniki do sklepów i konkretnych produktów co może pomóc w kompletowaniu wystroju. Podobnie można poszukać inspiracji w magazynach i na portalach wnętrzarskich. Dobrze jest też dużo oglądać, ale także zastanowić się w otoczeniu jakich przedmiotów będziemy się czuć dobrze. 

Skorzystaj z pomocy specjalisty

Rozmowa z architektem lub projektantem wnętrz może być także bardzo istotna. Czasami nie warto oszczędzać na tym wydatku, a lepiej pozwolić specjalistom na działanie. Pozwoli to oszczędzić czas i środki, bo na miejscu będzie ktoś kto zajmie się podwykonawcami. Gotowe projekty mieszkania lub stworzone na zamówienie zgodnie z naszym gustem to dobry pomysł. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszystko będzie dobrze wyglądało i nie sprawiało problemu przy użytkowaniu. Projektant wnętrz może odwieść od niektórych pomysłów, które nie sprawdzą się w danym wnętrzu. Każde mieszkanie jest inne i jest w inny sposób ulokowane. Doradzi też czy zgromadzone inspiracje będą wyglądały dobrze we wnętrzu, a może mieszkanie, w którym zamieszkamy samo stanie się inspiracją dla innych.

Przytulne mieszkanie

Po otwarciu drzwi mieszkanie powinno ciepło prezentować się gościom. Po otwarciu drzwi mieszkanie powinno mówić “dzień dobry” gościom. Warto zadbać o wygodne meble oraz ogarnąć rozgardiasz w szafach. Dodatki oświetleniowe jak lampy czy żarówki o ciepłej barwie zadbają o klimatyczne światło. Dekoracje ścienne, pamiątki rodzinne, plakaty, rośliny zielone, podarunki z podróży także sprawią, że nasze mieszkanie będzie komfortowe i ładne. Dobrze jest też dobrać odpowiednie kolory na ścianach. Biel dobrze jest połączyć z klasycznymi elementami, ale też z kolorami.  Pomalowanie ścian w dwóch tonacjach kolorystycznych również sprawi, że będzie wyglądało ciekawiej. Dobrze jest je uzupełnić o dodatki takie jak miękkie koce, zielone rośliny, przyjemne dekoracje, które sprawią, że dom będzie wyglądał przytulnie.

Zaprezentuj siebie

W mieszkaniu nie warto się bać prezentowania własnego stylu. W większej przestrzeni sprawdzi się kanapa albo regały na książki. Zdjęcia bliskich osób będą też wyglądały dobrze jeśli chcemy mieć je wokół siebie. Nie warto unikać pamiątek z podróży lub po osobach z rodziny. Zarówno kolorowe dodatki lub nietypowe połączenia kolorystyczne, a także klasyczne elementy sprawdzą się dobrze jeśli nas wyrażają i są dla nas wygodne. Czasem szalone rozwiązania sprawdzają się dla indywidualnych potrzeb. 

Podobne artykuły