Polska herbata została wycofana ze sklepów. Może działać halucynogennie!

Zdrowie Data publikacji: 04 stycznia 2017

Herbata Loyd produkowana przez Mokate według Czeskiej Państwowej Inspekcji Rolno-Sanitarnej zawiera substancje, które mogą powodować halucynacje. Została wycofana ze sklepów sieci Albert na teranie całych Czech.

Cała partia herbaty Loyd o smaku żurawiny została usunięta ze sklepów. Powoduje ona skutki uboczne. Znaleziono w niej 206 mikrogramów atropiny na kilogram oraz 31,7 mikrogramów skopolaminy na kilogram. Taka ilość wystarczy aby wywołać w osobie, która ją pije halucynacje. O całej sprawie donosi Wprost.pl.

Producent jednak broni swojego produktu. Dziennikarze dopatrują się w tym celowego działania Czechów, które miałoby ugodzić w Polski rynek. Nic jednak nie wiadomo co z herbatą znajdującą się na Polskim rynku. Pijecie herbatę tej marki?

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły