Pijesz kawę na pusty żołądek? Może to mieć negatywny wpływ na zdrowie.

Zdrowie Data publikacji: 13 października 2017

Dla wielu kawa z rana to wręcz rytuał. Jeśli jednak pijemy ją na pusty żołądek może ona przysporzyć nam problemów. Zobaczcie dlaczego warto zerwać z tym nałogiem.

Kawa na pusty żołądek nic nie daje

Oczywiście oprócz smaku. Jednak picie kawy z rana zaraz po przebudzeniu nie ma większego sensu. Gdy wstajemy poziom kortyzolu w krwi jest wysoki i nie potrzebujemy dawki kofeiny aby dodać sobie energii. Kawę warto wypić dopiero na ok. 2 godziny po przebudzeniu. Pamiętajcie, że śniadanie powinno się zjadać nie później niż godzinę po przebudzeniu.

Picie kawy na pusty żołądek

Picie kawy z samego rana zwiększa poziom kwasów żołądkowych i może powodować refluks, podrażnienia żołądka i jelit oraz wrzody. Pamiętaj też, że kawa wypłukuje takie mikroelementy z naszego organizmu jak magnez i wapń. To powoduje, że nasz organizm odwadnia się. Dlatego rano dużo lepszym wyborem jest szklanka czystej wody. To jej potrzebuje nasz organizm o tej porze dnia.

Warto też wiedzieć o tym, że kawa blokuje produkcję serotoniny, która odpowiada za nasz dobry nastrój. Dlatego jeśli chcemy zacząć dzień z uśmiechem na twarzy to kawa może nam w tym wręcz przeszkodzić.

Jeśli jednak uwielbiasz kawę i musisz pić ją rano to pamiętaj aby do tego zjeść śniadanie i nie robić sobie zbyt mocnej kawy. Najgorsza będzie czarna kawa lub espresso. Lepiej wypić wtedy kawę z mlekiem.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły