Pokazała jak przejść grę, w którą każdy z nas grał, ale jej nigdy nie przeszedł

Technologie Data publikacji: 03 października 2021

Wszyscy doskonale znamy Sapera. To jedna z podstawowych gier, od której przygodę zaczynał każdy posiadacz komputera osobistego z systemem Windows. Napisana została w 1981 roku i dołączano ją do każdej kopii systemu. Dlatego ta gra logiczna była umilaczem czasu każdego, kto pracował na komputerze lub miał go w domu.

Składa się ona z planszy, która posiada określoną liczbę pól w zależności od poziomu trudności. Dla początkujących jest to plansza 8×8 pól, na której ukończenie mamy 10 minut. Musimy jednak uważać, by nie wybrać pola, na którym znajduje się mina. Te natomiast na planszy rozmieszczone są losowo. Wiele osób, które grały w tą grę, tak naprawdę nigdy jej nie przeszły. Jest więc okazja, by wreszcie to zrobić.

Paisley postanowiła podzielić się na TikToku solucją, jak przejść Sapera. O tym, że wiele osób dowiedziało się dopiero teraz, jak poprawnie grać w tę grę świadczy popularność tego filmu. Obecnie ma on już ponad pół miliona polubień.

Jak przejść sapera?

Zasady są bardzo proste, ale dopiero teraz stały się jasne dla wielu osób. Jeśli na polu, które odkryjemy znajdziemy cyfrę „1”, oznacza to, że na którymś z sąsiednich pól trafimy na minę. Jeśli cyfra to „2”, to mina będzie na dwóch sąsiednich polach. Każda odkryta cyfra oznacza ilość min, którą znajdziemy na otaczających cyfrę polach.

fot. saper-pro.pl

Jeśli jesteśmy pewni, że na którymś z pól znajduje się bomba, wtedy oznaczamy je flagą. Pamiętajmy o tym, że jedną minę dzielić może ze sobą kilka odkrytych pól. To ułatwi nam zdecydowanie wytypowanie pól do oznaczenia flagą. Musimy posłużyć się umiejętnościami matematycznymi i logicznym myśleniem. Grę wygramy, gdy oznaczymy wszystkie miny lub odsłonimy wszystkie pola, na których ich nie ma. Prawda, że proste?

@p.hops

#Dance4Tomorrow #canadian #lgbt #gay #fyp #foryou #foryoupage #foryourpage #checkit #games #lesbian #le$bian

♬ Sunny Day – Ted Fresco

Jak zainstalować Sapera na Windows 10?

Klasyczne gry, które dostępne były z poprzednimi wersjami Windowsa od wersji 10. nie są już integralną częścią systemu. Jeśli jednak pragniecie w nie ponownie zagrać, nie jest to dużym problemem. Wystarczy, że pobierzemy je ze sklepu Microsoft, dostępne są całkowicie za darmo. Wystarczy otworzyć „Microsoft Store”, a następnie wyszukać produkt „Microsoft Solitaire Collection”.

Podobne artykuły