Jak pobrać film z facebooka?

Technologie Data publikacji: 12 grudnia 2017 / Aktualizacja: 2020-04-28

Jak pobrać film z facebooka? Ściąganie filmów z Facebooka jest bardzo proste i każdy na pewno z łatwością sobie z tym poradzi. Tym bardziej korzystając z naszej instrukcji, która krok po kroku przeprowadzi Was przez proces pobierania filmów z fejsa.

Jak pobrać film z Facebooka

Musicie jednak pamiętać o tym, że pobieranie filmów z Facebooka oraz późniejsze ich udostępnianie nie jest zgodne z prawem. W serwisie Facebook możecie bez przeszkody udostępniać filmy wideo dalej w obrębie serwisu korzystając z opcji „udostępnij”.  Jeśli chcecie umieścić film z Facebooka w swoim poście możecie natomiast użyć opcji „osadzania” przez co w Waszym wpisie zostanie umieszczony oryginalny odtwarzacz facebooka z postem, który zawiera wideo.

Jeśli jednak chcecie pobrać film z Facebooka zgodnie z prawem do własnego wykorzystania możecie to zrobić na dwa proste sposoby. Wybierzcie ten, który będzie dla Was wygodniejszy.

Pobieranie wideo z Facebooka – sposób pierwszy

Zacznijmy od tego, że wideo musimy uruchomić. Wtedy pokażą się dodatkowe opcje na filmie. W tym celu klikamy oczywiście przycisk play. Zauważymy wtedy, że na dole filmu obok pasku postępu pojawiły się ikony. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy w jakieś miejsce na filmie i wybierz opcję Pokaż adres URL filmu.

Teraz gdy mamy już adres wideo wchodzimy na specjalna stronę i wklejamy tam adres do naszego wideo, które chcemy pobrać.

  1. fbdown.net

Serwis udostępnia wtyczkę do Chrome, która jeszcze dodatkowo przyśpiesza ten proces. Gdy już wkleiliśmy link w odpowiednie pole wystarczy kliknąć przycisk Download, a film pobierze się na nasz komputer.

Film został pobrany na dysk i mogę już odtworzyć go ze swojego komputera i zachować na później gdy nie będę miała dostępu do internetu.

Pobieranie wideo z Facebooka bez dodatkowych narzędzi

Istnieje również możliwość pobrania filmu z Facebooka bez korzystania z dodatkowych narzędzi. Ta opcja może również okazać się Wam przydatna więc warto ją tutaj przytoczyć. Aby to zrobić wystarczy tak samo jak wcześniej włączyć film i również skopiować adres do niego tak jak pokazywaliśmy to we wcześniejszym sposobie.

Teraz gdy masz już adres do filmu wklej go w okno przeglądarki, a przed nazwą domeny facebook.com dodaj literkę m z kropką na końcu.

Wykonując tą prostą czynność przejdziemy do wersji mobilnej serwisu Facebook. Ta natomiast umożliwia pobranie wideo na dysk. Wystarczy teraz ponownie włączyć film, kliknąć prawym przyciskiem myszy na wideo i kliknąć Zapisz film wideo jako.

Film zostanie pobrany na Wasz dysk i będziecie teraz mogli go odtworzyć w dowolnej chwili. To już wszystko jeśli chodzi o pobieranie wideo z Facebooka. Mam nadzieję, że teraz dokładnie wiecie jak pobrać film z Facebooka i zrobicie to bez większego problemu.

Podobne artykuły