Jak pobierać filmy z cda.pl

Technologie Data publikacji: 09 listopada 2016 / Aktualizacja: 2019-03-05

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Czy jest możliwość pobrania filmu z CDA.pl oraz czy jest to legalne? Oba pytania są twierdzące. W tym artykule dowiesz się jak pobrać film z cda.pl nie używając do tego żadnych dodatkowych programów oraz wytłumaczymy Ci dlaczego działanie takie jest  zgodne z prawem. Nie musisz się obawiać o konsekwencje. Sposób na pobranie filmu z cda jest banalnie prosty i na pewno poradzi sobie z tym nawet mało obeznany użytkownik Internetu. Zastosujcie się do poniższej instrukcji, a na pewno bez problemu pobierzecie film z cda.pl. Przy okazji nie musisz instalować żadnych programów typu CDA Downloader i Twój komputer pozostaje czysty :)

Jak pobierać filmy z CDA.pl – INSTRUKCJA

Wejdź na film, który chcesz pobrać. Musimy teraz skopiować link do filmu, który znajduje się w pasku adresu.

Teraz gdy mamy już link do filmu pozostaje nam przejść na stronę cdax.pl i wkleić link do pola tekstowego, a następnie kliknąć przycisk POBIERZ aby pobrać film z cda.pl, który wybraliśmy. Strona przetworzy link i w efekcie wyświetli formaty, w których możemy pobrać dany film.

Naszym oczom ukaże się reklama, ale w niej nic nie klikamy tylko czekamy chwilę, aż w prawym górnym rogu pokaże się przycisk SKIP AD i go klikamy. Teraz już ostatecznie możemy kliknąć przycisk Zapisz plik i film zacznie się pobierać.

Film faktycznie się pobrał i jest już na moim dysku. Teraz już wiesz jak pobrać film z cda.pl. Jak widzisz pobranie filmu z cda nie jest wcale trudne i wystarczy dosłownie chwila.

Czy pobranie filmu z CDA jest legalne?

Musimy wiedzieć, że samo ściąganie filmów z Internetu nie jest nielegalne i nie grozi za to odpowiedzialność karna. Można to podpiąć pod dowolny użytek włąsny według art. 23 ustawy o prawiem autorskim. Dlatego w takiej sytuacji jesteśmy czyści.  Więc pobranie filmu z cda.pl jest legalne.

Nielegalne natomiast jest jego udostępnianie. Dlatego nie możemy wysłać takiego filmu ponownie do Internetu np. na chomikuj.pl albo w inne miejsce. Za udostępnianie takich materiałów grozi już odpowiedzialność karna. Ja osobiście polecam pobrać, obejrzeć i usunąć film.

Musicie pamiętać, że pobieranie z cda.pl odbywa się w jedną stronę – nie jest to żadne P2P, to po prostu pobranie pliku ze strony www. Ściągając filmy przez torrenty jednocześnie ściągamy i wysyłamy plik, aby więcej osób mogło go z większą prędkością pobrać i to jest już nielegalne. Dlatego jeśli chcecie pobrać film żeby zrobić sobie jego kopię do użytku własnego to nie używajcie torentów!

Pobieranie filmów z CDA bez pośrednictwa stron czy programów

Poniżej zobaczysz poradnik wideo, który przedstawia alternatywą metodę pobierania filmów z CDA. Nie trzeba do tego używać żadnych programów czy dodatkowych stron. Wystarczy Twoja przeglądarka, to bardzo proste.

PS. Rekomendujemy użycie tego drugiego sposobu. Niestety jak sygnalizują użytkownicy i systemy antywirusowe, strony tego typu stały się narzędziem hackerów do rozpowszechniania wirusów. Dlatego zawsze korzystajcie z programów antywirusowych i gdy będą Was ostrzegać, nie pobierajcie niczego, ani nie klikajcie w reklamy na tych stronach.

Instrukcja pobierania filmu

  1. Wejdź na film, który Cię interesuje
  2. W adresie strony zmień www na edb, a video na 620×439 i kliknij Enter
  3. Wyświetl źródło strony używając skrótu Ctrl + U
  4. Użyj Ctrl + F aby wywołać pole wyszukiwania i wpisz w nie mp4
  5. Skopiuj adres filmu, który zaczyna się od http, a kończy na mp4
  6. Wklej ten adres w okno adresu przeglądarki i kliknij Enter
  7. Kliknij na film prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Pobierz

Dokładniejszy opis czynności krok po kroku wraz ze zdjęciami znajdziesz w artykule jak pobrać film z CDA bez programów i innych stron. Poniżej możesz obejrzeć poradnik wideo i postępować zgodnie z nim aby pobrać film.

Instrukcja wideo

Podobne artykuły