Płyn do mycia naczyń dla storczyków – zobacz, jak go wykorzystać!

Porady Data publikacji: 24 stycznia 2022 / Aktualizacja: 2023-01-15

Storczyki są pięknymi kwiatami domowymi, stąd nie dziwi całkowicie ich popularność. Są również często wręczane jako prezent. To wówczas często rodzi problem, bo storczyki wymagają odpowiedniej pielęgnacji. W przeciwnym wypadku już po paru miesiącach zaczynają umierać. Sekretem do ich utrzymania jest odpowiednie podlewanie. Jak to robić pisaliśmy już artykule „Jak podlewać storczyki„.

Jeśli jednak już popełniliśmy szereg błędów i nasze storczyki zaczynają marnieć, chcielibyśmy podpowiedzieć Wam, jak je uratować. Pomocny okaże się przy tym zwykły płyn do mycia naczyń, który mamy w swojej kuchni. Zobaczcie, jak go wykorzystać.

Płyn do mycia naczyń, a storczyki

Twoje storczyki wyglądają już mizernie? Nie wyrzucaj ich. Daj im ostatnią szasnę i wykorzystaj ten trik, dzięki któremu możesz je jeszcze uratować. Zastosowanie płynu do mycia naczyń podczas pielęgnacji storczyków wydaje się dość kontrowersyjnym pomysłem, ale faktycznie potrafi zadziałać.

Zacznij od przygotowania miski, w której zmieszczą się Twoje storczyki po wyjęciu osłonek. Napełnij miskę wodą, ale nie do pełna. Pamiętaj, że jeszcze umieścimy w niej storczyki, które podniosą poziom płynu. Następnie dodaj do wody parę kropli płynu do mycia naczyń i zamieszaj.

Teraz możesz już umieścić wewnątrz storczyki wyjmując je wcześniej z osłonek. Pozostaw je w takiej kąpieli przez 5 minut. Następnie przetrzyj je delikatnie rękoma roztworem wody i płynu do mycia naczyń. Zrób to wraz z łodygami i liśćmi. Na koniec wylej wodę i pozostaw storczyki w pustej misce, aby trochę oschły.

Teraz włóż je ponownie do osłonek i daj im trochę czasu, aby mogły odżyć. Pamiętaj, aby odpowiednio je pielęgnować, a wszystko już powinno być dobrze.

O czym warto pamiętać?

  1. Storczyki nie powinny być ustawiana na parapetach od południa
  2. Storczyki nie lubią zimna i przeciągów
  3. Nie powinny stać w wodzie, dlatego doniczka powinna być otwory, aby nadmiar wody mógł spłynąć do osłonki

Podobne artykuły