Pijesz Colę? Zobacz co się dzieje z naszym organizmem po jej wypiciu!

Zdrowie Data publikacji: 05 sierpnia 2018

Cola to ulubiony napój wielu ludzi. Czy zastanawialiście się w jaki sposób ten napój wpływa na nasze zdrowie?Dr West Conner postanowił to sprawdzić i podzielił się wynikami swoich obserwacji. Nie są one zbyt optymistyczne i myślimy, że każdy kto pije Colę na drugi raz zastanowi się czy warto to robić.

10 minut po wypiciu Coli

Jedna puszka Coca Coli zawiera 7 łyżeczek cuku. Niektórzy wypijają dużo więcej bo puszka ma zaledwie 300ml. W półlitrowej butelce mieści się ich dużo więcej. Po wypiciu 10 łyżeczek cukru nasz organizm musi coś z tym zrobić, to przecież 100% jego dziennego zapotrzebowania. Na szczęście (bądź nieszczęście) kwas fosforowy powoduje zakwaszenie napoju, dzięki temu czujemy orzeźwienie i nie wymiotujemy od takiej ilości cukru.

20 minut po wypiciu napoju

Stężenie cukru zwiększa się więc wątroba musi zamienić go w tłuszcz, który następnie gromadzi się w ciele. To dlatego po słodkich napojach tak szybko tyjhemy.

Po 40 minutach

Kofeina, która znajduje się w napoju została całkowicie wchłonięta, wzrasta ciśnienie krwi, a ilość cukru w wątrobie podnosi się. Wtedy zostaje on uwolniony do krwi co dodaje nam energii, czujemy się więc mniej zmęczeni.

45 minut

Uwalniana zostaje duża ilość dopaminy, która także uwalniana jest np. po spożyciu narkotyków. Dlatego czujemy się lepiej, daj to nam uczucie przyjemności.

Godzinę po

Kwas fosforowy zaczyna wiązać magnez, wapń i cynk w dolnym odcinku jelita cienkiego. Ogromna dawka cukru sprzyja wydalaniu wapnia z organizmu.

Później

Czujemy potrzebę wypróżnienia się co powoduje usunięcie z organizmu cennych minerałów. Organizm uporał się z cukrem więc energia zaczyna z nas odpływać. Zaczynamy się czuć ospali i drażliwi. Mamy ochotę znów się napić Coli, tym bardziej, że moczopędne właściwości kofeiny sprawiły, że czujemy znów pragnienie. Pijąc znów Colę narażamy się na rozwój cukrzycy.

Źródło artykułu: http://www.jestpozytywnie.pl/wypicie-puszki-coli/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły